Феміністична майстриня: Нова ідея сервісу для жінок

Дар`я Наумук працює начальником цеху на столярному виробництві. Жартує, що, на щастя, її начальник не страждає стереотипом про те, що жінка не може керувати чоловіками-столярами. Нещодавно Дар`я запустила новий сервіс — «Феміністична майстриня». Багато хто з жінок стикався з майстрами-чоловіками, яких викликають, аби полагодити щось удома, а приходять вони і дозволяють собі недоречності тільки тому, що ви — жінка, а вони — мужчини. Так от, жінки-майстрині теж є: компетентні, ввічливі і ніяких недоречностей.

Про народження ідеї

Спочатку ця ініціатива з’явилась як просто ідея допомогти знайомим, подругам. Такий собі підробіток у період карантину. Проте за дуже короткий час вона виросла в щось більше: у можливість допомогти тим, хто цього потребує.

Почалось все з того, що подруга, знаючи мою любов до різного роду ремонту і майстрування, звернулась з питанням, чи можу я відремонтувати продавлене підвіконня. Відверто кажучи, раніше саме підвіконнями я не займалась, про що її тактовно попередила. Однак, все вдалось навіть ліпше ніж ми очікували. Тоді і з’явилась ідея цього сервісу. Моя партнерка запропонувала створити групу в фейсбуці і подивитись що буде.

Що пропонує сервіс

«Феміністична майстриня» — це сервіс від жінок для жінок. Ідея була в тому, щоб жінки могли почуватись в безпеці, викликаючи додому незнайому людину для побутового ремонту.

Нові стратегії лідерства: досвід BRAVE1, PR-service, Raiffeisen Bank, ПУМБ та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.

11 квітня на Business Wisdom Summit зануртесь у світ бізнесу, дізнайтесь, як лідери трансформують індустрії та створюють нові можливості для розвитку та співпраці. Відвідайте захід, щоб отримати реальні поради та інсайти від тих, хто вже досяг успіху.

Забронювати участь

Послухавши подруг про їх досвід з майстрами, я зрозуміла що такий сервіс потрібен. Власне, для мене це було відкриттям, адже завжди всі побутові ремонти робила сама і зі сторонніми майстрами не мала досвіду спілкування. Як виявилось, пропозиції «масажу» і всілякі питання типу «а чого твій мужик сам не зробив» зустрічаються частіше ніж дійсно гарна робота тих самих майстрів.

Головна ідея полягає в тому, що жінка має почуватись в безпеці у власному домі. Без зайвих запитань чи зауважень, а тим більше так званих «загравань» від майстра. Крім того є ціль побороти стереотипи про «не жіночу» роботу або що чоловік має ремонтувати вдома все сам.

Трудове навчання без «М/Ж»

Цікавитись як влаштоване технічне начиння наших осель я почала ще з років 5. В дитинстві моїм улюбленим місцем була дідова майстерня. Він був столяром і хоч трохи бурчав, що я йому стамески туплю,але, все ж, розповідав, для чого потрібен кожен інструмент. Батьки спочатку сварились і намагалися мене не пускати до майстерні саму, але потім просто змирились. Батько розповів про техніку безпеки і все частіше залучав до робіт по будинку.

Мені завжди цікаво було що і як працює. До всього мала діло і «лізла під руку». В школі коли почались уроки з трудового навчання завдяки мамі-директорці школи відвідувала їх з хлопцями (не знаю як зараз, але тоді вони були розділені, окремо дівчата й окремо хлопці). Коли перейшла в іншу школу, то з боєм, але теж дозволили відвідувати уроки «для хлопців» як називала їх тодішня завуч. В атестаті , до речі, в мене оцінка стоїть за ОЗВ (основи захисту вітчизни) а не за медпідготовку.

Взагалі в наш час ділити якусь роботу по принципу М/Ж не актуально. Якось мені приводили такий собі аргумент, що жінок-майстринь по спеціальностях сантехніки, столярки чи електриків дуже мало або ж взагалі нема, отже жінки до цієї роботи не пристосовані. Ок, не пристосовані, але чому? Якраз тому що в період навчання в школі є ці розділення. Тобто починати потрібно якраз з системи освіти.

Плани й перспективи проекту

Зараз я обдумую можливість курсів побутових робіт в «Феміністичній майстрині» або в співпраці з іншими організаціями. Наш досвід визначає нашу впевненість в собі в різних ситуаціях. Це не означає, що жінкам обов’язково потрібно вміти ремонтувати розетки. І чоловікам не обов’язково. До прикладу, хтось бухгалтерією займається, хтось лікує людей. Це абсолютно різні спеціальності і часто не поєднувані. Але базові знання все одно варто мати, як по фінансовій грамотності, так і по першій медичній допомозі.

Як такого доходу від «Феміністичної майстрині» поки що немає, всі кошти йдуть на інструменти. Звичайно, базовий набір інструментів я маю. Але досі під кожне замовлення докуповую різні допоміжні прилади. В майбутньому, коли все необхідне буде куплено, планую запрошувати до співпраці інших жінок. Наразі кількість замовлень росте, я завжди відкрита до пропозицій росту і розвитку цього корисного сервісу.

Фото з особистого архіву героїні.

Матеріал підготуваа Тетяна Гордієнко.