Державний історико-культурний заповідник «Буша» був створений у 2000 році в Ямпільському районі Вінницької області. Втім нещодавно стало відомо, що Державна служба геології та надр України виставила на аукціон і продала Родовище Бушанське під промислову розробку родовищ. Про це розповів політолог Віталій Кулик.
На території 13 гектарів поміж сіл Буша, Дорошівка та Слобода Бушанська планують розробити кар’єр і видобувати корисні копалини. Жодних громадських обговорень з цього приводу не було. Звичайно, промислова мета поставить під загрозу зникнення не тільки місцеві села й зелений туризм, а й заповідник «Буша» в цілому.
До речі, історико-культурний комплекс – це:
- 4 пам’ятки археології від ІІІ тис. до н. е. до ХІІ ст. н. е.,
- залишки фортеці та підземних ходів XVI–XVII ст.
- міська ратуша XVI ст. (розташована на території приватної садиби)
- дохристиянський та християнський скельний храм V—XVI ст. н. е. з унікальним художнім рельєфом
- цвинтар XVIII—XIX ст.
- парк історичної скульптури
- музеї археології, етнографії, оборони Буші та подільської кераміки.
З 1986 року в Буші щороку проходив кількатижневий пленер скульпторів «Подільський Оберіг». За 30 років на території заповідника з’явилося близько 200 кам’яних фігур. Це найбільший парк скульптур в Україні та один із найбільших у Європі.
Як повідомляють на ресурсі nadra.info, на аукціоні перемогло ТОВ “Сі-Еволюшн”, власниця та керівниця — Гибелинда Наталія. Товариство було засноване тільки в лютому цього року, а статутний капітал становить усього 1000 грн. Спецдозволи на користування надрами відсутні.
Читайте також: В історико-культурному заповіднику «Трипільська культура» відновлюють екскурсії
Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram