SHE Congress 2021: «Найбільший виклик в житті жінки — не скляна стеля, а слизька підлога» Ольга Руднєва

14 декабря, 2021

Найбільший виклик в житті жінки — не скляна стеля, а слизька підлога. Слизька підлога — це той момент, коли жінці дають позицію її мрії, а в неї діти-підлітки і літні батьки, про яких здебільшого піклуються жінки.

«Тож, в ситуації, коли в жінки є діти та батьки, які потребують уваги, вона просто не може взяти і поїхати в Вашингтон на посаду мрії, бо про них нема кому піклуватися. Саме тому жінок дуже часто переслідує не «скляна стеля» в кар’єрі, а та сама слизька підлога, об яку вони спотикаються. Так, за статистикою, жінки частіше відмовляються від посад через дітей та батьків», — каже Ольга Руднєва, директорка фонду Олени Пінчук.

Під час свого виступу на SHE Congress 2021 Ольга Руднєва підіймала теми скляної стелі та слизької підлоги — тобто кар’єрних перешкод, з якими стикаються жінки під час свого життя. Через те, що більшість сімейних турбот перекладається саме на їхні плечі, жінки частіше за чоловіків нехтують своїми амбіціями.

Ольга привела у приклад історії трьох жінок, які зробили різний вибір. І який з них правильний?

Історія Дарини

Вона народила рано: дитина у неї була вже у 20 років. Але Дарина пропустила час, коли її колеги-хлопці вже зробили кар’єру. Коли її дитині було 5 років, Дарина була готова піти працювати, але їй здавалось, що весь світ полетів у космос, а вона залишилась вдома с дитиною.

«В наших проєктах були жінки, які провели в декреті 10 років через те, що їм було дуже страшно виходити на роботу, тому вони обирали народжувати дітей», — продовжує Ольга.

Історія Марини

Вона зробила все правильно. Закінчила університет, встигла попрацювати і досягти результатів. Тож Марина вже втомилась слухати від рідних інформацію про те, що їй треба народжувати, — і вона це зробила. Їй було близько 30 на момент народження дитини.

Але ми маємо знати, що пік кар’єри чоловіків і жінок — 45 років. Це час, коли нам прилітають найкращі пропозиції, і ми можемо користуватись плодами своєї праці. Цей період наступає саме у 45 років.

Так і Марині, в її 45 років, надходить пропозиція мрії, але вона відмовляється. Вона це робить саме через цю слизьку підлогу. Марина має доглядати дитину і батьків, вона не може працювати партнером, маючи ці обов’язки. І саме так роблять більшість жінок.

Історія Мальвіни

Вона будує кар’єру, про неї пишуть журнали, вона успішна. В 45 років Мальвіна народжує двох активних хлопчиків під впливом репродуктивного пресингу. І нібито у Мальвіни все добре: вона успішна, може організовувати свій час, найняти найкращих нянь, але в неї почуття провини.

Тож вечорами Мальвіна не ходить на ділові зустрічі, а йде з дитиною. І таким чином Мальвіна починає відставати від чоловіків.

Успіх — гендерно-нейтральний, але шлях до успіху дуже залежить від того, якої ти статі. І для жінок цей шлях набагато складніший через те, що до нас є очікування від суспільства, необхідність народжувати і забезпечувати батьків. Виконання всіх цих ролей і обовязків від нас очікує наше оточення. Це факт, доведений безліччю досліджень , — каже Ольга Руднєва. — Навіть ми самі вимагаємо від себе дуже багато.

Проте є цікава інформація, що наразі жінки зменшили час, який вони витрачають на родину і домашню працю (з 28 до 15 годин), а чоловіки, навпаки, збільшили.