Служба освітньої безпеки: більшість інспекторів — жінки

23 июля, 2024
Служба освітньої безпеки
Фото: національна поліція України

«Служба освітньої безпеки» – це проєкт зі створення безпечного середовища в освітніх закладах, який охопить до двох тисяч вітчизняних шкіл. Його започаткували у Національній поліції України, про що розповіли у Департаменті комунікації.

«Служба освітньої безпеки» (СОБ) має на меті захистити дітей в умовах повномасштабної війни. Серед поліцейських, які взяли участь у проєкті, більшість майбутніх інспекторів служби є жінками. Вони вже завершили спеціалізоване навчання та почнуть працювати у школах з нового навчального року. У пріоритеті будуть освітні заклади у прикордонній зоні, а також ті, що працюють в очному й змішаному режимах.

«Особлива увага приділяється вивченню вікових особливостей психологічного та фізичного розвитку дітей шкільного віку, принципам інклюзивної освіти, методикам ефективної комунікації. Офіцери СОБ зʼявляться у школах вже у серпні та виконуватимуть три основні функції: правоохоронну, наставницьку та просвітницьку», – зазначили у повідомленні Департаменту комунікації.

«Служба освітньої безпеки» насамперед стежитиме за безпекою учнів. Інспектори у разі необхідності будуть взаємодіяти з екстреними службами, припинятимуть правопорушення та контролюватимуть перепускний режим. Також вони спілкуватимуться з учнями щодо запобігання вживання алкоголю, тютюнових виробів та наркотиків. Попереджатимуть булінг та навчать дотримуватися кібергігієни.

Роль офіцерів СОБ не обмежиться лише правоохоронною функцією. Вони будуть наставниками, які мотивуватимуть дітей до активної життєвої позиції, навчатимуть шкільні громади як діяти у разі небезпеки. Також СОБ сприятиме національно-патріотичному вихованню української молоді. У разі надзвичайної ситуації офіцери забезпечать евакуацію усіх учасників освітнього процесу.

Концепцію безпеки закладів освіти було ухвалено ще в 2022 році. «Служба освітньої безпеки» стала однією із її складових частин. Ідея проєкту виникла через збільшення кількості випадків щодо обігу незаконної зброї та боєприпасів.

Читайте також: Захисти мене: 4 ризики, яким піддаються діти

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram