Стрічка «Прісцилла» про дружину Елвіса Преслі вийде в українських кінотеатрах у січні: трейлер

08 ноября, 2023

11 січня на великі екрани українських кінотеатрів вийде біографічна драма «Прісцилла». Це нова картина Софії Копполи — лауреатки Премії «Оскар» (за сценарій до фільму «Труднощі перекладу»), також відомої за стрічками «Цнотливі самогубиці» та «Марія-Антуанетта».

Сюжет картини розпочинається з неочікуваного знайомства з Елвісом Преслі, яке перевертає життя юної Прісцилли. Король рок-н-ролу оточує її увагою, вишуканими подарунками… і стінами свого палацу. Дівчина навіть не мріяла про весілля з кумиром мільйонів, та невдовзі вони стають головною парою Америки. Але чим обернеться це солодке й безтурботне життя?

Фільм заснований на реальних подіях із життя зіркового подружжя, описаних у мемуарах Прісцилли Преслі «Елвіс і Я». Сама ж авторка і колишня дружина Короля рок-н-ролу стала виконавчою продюсеркою картини.

Читайте також: Топ-8 прем’єр листопада, які варто подивитись у кінотеатрах

Боротьба за людей: які рішення працюють у 2026 році

8 липня 2026 року в Києві HR Wisdom Summit 2026 об’єднає HRD, CEO та керівників компаній для обговорення найгостріших викликів ринку праці. Учасники говоритимуть про утримання талантів, адаптацію ветеранів, нові моделі управління командами та розвиток навичок, необхідних бізнесу вже сьогодні.

Прісциллу на екрані втілила Кейлі Спені («Погані часи в Ель-Роялі»), яка за цю роль здобула Кубок Вольпі Венеційського міжнародного кінофестивалю — саме на ньому відбулася світова прем’єра стрічки. У попередні роки цю нагороду отримували Кейт Бланшетт («Тар»), Пенелопа Круз («Паралельні матері»), Емма Стоун («Ла-ла Ленд») та інші. Роль Елвіса Преслі виконав актор Джейкоб Ейлорді, відомий за серіалом «Ейфорія».

Над створенням фільму працювала зіркова команда професіоналів. Оператор — Філіпп Ле Сурд, номінант премії «Оскар» за роботу в картині «Великі майстри» Вонга Карвая. Продакшен-дизайном займалася Тамара Деверелл, відома співпрацею з режисером  Ґільєрмо дель Торо — зокрема, нещодавнім серіалом від Netflix «Кабінет курйозів» та стрічкою «Алея жаху», за яку вона отрима номінацію на «Оскар». Костюми для фільму створила Стейсі Баттат — вже постійна дизайнерка у фільмах Софії Копполи («Елітне суспільство», «Фатальна спокуса», «Остання крапля»).

Читайте також: 10 кращих історичних фільмів про давні цивілізації

Картина отримала переважно позитивні відгуки кінокритиків і глядачів. Оцінка фільму на IMDb становить 7,0 із 10. Рейтинг на платформі Rotten Tomatoes — 83% із відзнакою «Сертифікована свіжість», яка присуджується фільмам із найкращими рецензіями.

Газета Los Angeles Times назвала «Прісциллу» у своїй рецензії «Найкращим фільмом Софії Копполи за останні роки», профільне видання Variety описало її як «Пронизливо чесну драму», а журнал Time нарік картину «Просто неймовірною».

Читайте також: Дженна Ортеґа — королева жахів: 7 найкращих фільмів

Українська прем’єра стрічки відбулася на 7-му Київському тижні критики.