Тихановську, Колесникову та Цепкало відзначили премією Карла Великого

Міжнародну премію імені Карла Великого вручили трьом білоруським активісткам та опозиціонеркам Світлані Тихановській, Вероніці Цепкало та Марії Колесниковій.

Про це пише Deutsche Welle.

Церемонія вручення премії відбулася в Коронаційному залі Ахенської ратуші.

Трьох активісток відзначили премією за внесок у боротьбу за права людини та світ «у найважчих політичних умовах». Оскільки Колеснікова перебуває під вартою у Білорусі, премію від її імені приймала її сестра Тетяна Хомич.

На урочистій церемонії в Ахені серед 600 гостей були присутні глава МЗС ФРН Анналена Бербок, голова бундестагу Бербель Бас і прем’єр-міністр федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія Хендрік Вюст.

Digital для жінок: від ідеї до кар’єри

Відкрий для себе нові можливості з Women in Tech 2025. Освітня програма об’єднує провідних експертів, практичні модулі та натхненне ком’юніті, щоб допомогти українкам розпочати шлях у digital-професіях чи власному бізнесі. Старт уже 4 вересня!

Виступаючи на церемонії вручення нагороди, глава МЗС Німеччини назвала лауреаток премії 2022 року «наймужнішими жінками Європи».

«Світло, запалене ними, висвітлило всю Європу», — сказала Бербок.

Довідка: Міжнародна премія імені Карла Великого є однією з найбільш значущих європейських нагород, вона вручається з 1950 людям і організаціям за їх провідну роль в об’єднанні Європи. У 2019 році премію було вручено генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррішу, за рік до цього — президенту Франції Емманюелю Макрону, у 2017-му нагороду отримав британський історик Гартон Еш, а у 2016-му — папа римський Франциск.

Раніше премії відзначалися, серед інших, король Іспанії Хуан Карлос I, папа римський Іоанн Павло II, колишній верховний представник ЄС із зовнішньої політики та безпеки Хав’єр Солана, канцлер ФРН Ангела Меркель (Angela Merkel) та голова Європейської ради Херман Ван Ромпей.