У прокат виходить документальний фільм Хоакіна Фенікса про життя свині «Гунда»

09 сентября, 2021

16 вересня на екрани українських кінотеатрів виходить стрічка «Гунда» відомого документаліста Віктора Косаковського. Картина була номінована на Премію Європейської кіноакадемії як Найкращий європейський документальний фільм. Виконавчий продюсер стрічки – Хоакін Фенікс.

«Гунда» – фільм режисера Віктора Косаковського («Акварель», «Хай живуть антиподи!», «Тихіше!»), створений у копродукції Норвегії, США та Великої Британії. Це чорно-біла стрічка-спостереження за життям тварин на фермі. У фільмі немає слів, закадрового голосу й музики, а в кадрі відсутні люди. 

Ми ділимо простори нашої планети з мільярдами домашніх тварин. Познайомившись зі свинею Гундою (в перекладі з норвезької – «жінка-воїн») і її поросятами, а також з двома незвичайними коровами і одноногою куркою, ми можемо задуматися про невіддільну (частина/ознака) цінність життя і таємницю всієї тваринної свідомості, в тому числі й нашої власної.

Виконавчим продюсером фільму став Хоакін Фенікс, відомий не лише як актор («Джокер», «Переступити межу», «Тебе ніколи тут не було»), але і як зоозахисник.

Прем’єра картини відбулася на Берлінському міжнародному кінофестивалі у 2020 році. Фільм позитивно сприйняли світові критики – його рейтинг на Rotten Tomatoes складає 97% (на основі 86 рецензій, серед яких схвальні відгуки журналістів Empire Magazine, Times (UK), Guardian, Rolling Stone та Los Angeles Times). Також у 2020 році стрічка потрапила до шорт-листа премії «Оскар» у категорії «Найкращий повнометражний документальний фільм».

Рішуча. Справжня. Небайдужа.

17 грудня 2025 року в Києві SHE Congress об’єднає власниць бізнесу, керівниць, медійних і культурних діячок, волонтерок. Під слоганом «Рішуча. Справжня. Небайдужа» учасниці поговорять про вибір, який формує майбутнє, команди та суспільство. На сцені SHE Congress кожна історія рішучості є важливою — про кроки в бізнесі й кар’єрі, освіті й комунікаціях, спорті й здоров’ї, благодійності та волонтерстві. І навіть про ті рішення, на які ще не наважилися — адже це теж частина шляху.

Забронюйте Вашу участь за найкращими умовами!

В Україні прем’єра відбулася в межах Одеського міжнародного кінофестивалю. В кінопрокат стрічка виходить 16 вересня.

Офіційний партнер показів «Гунда» в Україні – гуманістичний рух UAnimals.