Експертки простору української дитячої книги БараБука відзначили найкращі дитячі та підліткові видання року, що минув. Серед переможців у номінації “Шпаргалка для вчителя” — книжка Лесі Мовчун “ГоловоМовки професора Макарончика”, яка вийшла у Yakaboo Publishing.
Про що книга
“ГоловоМовки професора Макарончика” — це весела повість із мальованими головоломками, що ґрунтуються на програмі 1–4 класів НУШ та допомагають засвоювати норми української мови.
Забудьте, що про українську мову йдеться лише в підручниках! «Головомовки професора Макарончика» – не навчальна і навіть не науково-популярна книжка. Жанр цього видання радше розважально-белетристичний, ігровий. Книжка не знудить дитину чимсь передбачуваним, а дасть те, що читачі хочуть мати саме на дозвіллі. Та чи можливо це? Авжеж, якщо авторка над усе прагне захопити читачів мовою, показати її цікаві, веселі, грайливі грані.
Про авторку
Мовознавиця з великим досвідом популяризації української мови в радіоетері, на сторінках журналів для дітей і в книжках («Цікава розмова про мову: чого тобі не розповіли на уроці», «Мовна лікарня», «Космічні пухнастики вчать українську», «Чому два чоботи – пара? Твій цікавий словник фразеологізмів» та ін.) Леся Мовчун створила книжку для активного відпочинку тямковитої, кмітливої дитини. «Головомовки професора Макарончика» – це ваш час для родини, для себе і вашої дитини. Адже гортати «Головомовки» можна і наодинці, і з друзями, і в колі родини разом із батьками.
Цікавинки
Дотепні короткі оповідки на один розворот об’єднані сюжетом – пригодами малих школяриків, які помилково замість літнього табору потрапили до секретної лабораторії. Професор Макарончик і його лаборант пацюк Порфирій беруться ставити над дітьми мовні експерименти, але роблять це так незграбно і лагідно, що дітлахи – герої книжки, а разом із ними й читачі – отримують море задоволення й від легкого гумору, й від яскравих і вигадливих мальованих головоломок-завдань, які є на кожній сторінці. Варто зазначити, що малюнки створив Олександр Шатохін – улюблений ілюстратор сучасних читачів. Він має впізнаваний стиль, що влучно підкреслює естетику видання.
Усі завдання-головоломки цієї інтерактивної книжки замотивовують дитину розгадати інтригу – пошук, разом із героями, секретного обладнання для експериментів – та отримати мовну суперсилу. А щоб упевненість не полишала маленьких читачів, наприкінці книжки вміщено відповіді, за якими можна перевірити правильність виконаних завдань.