Український режисер Андрій Жолдак поставив оперу Бетховена у Нідерландах

21 июня, 2024
Фото: suorangelica.livejournal.com

Відомий український режисер Андрій Жолдак презентував «Фіделіо» Людвіга Ван Бетховена. Ця опера є єдиноюу творчості видатного композитора. Прем’єра відбулася на сцені національної опери в Амстердамі в межах традиційного мистецького Holland Festival. Про це повідомляє elle.ua.

Опера Бетховена – це історія боротьби за життя. У ній на тлі зіпсованого світу надія народжується завдяки любові. За сюжетом музичного твору, Леонора прагне визволити коханого Флорестана з підземель Піццаро. Підім’ям Фіделіо й одягнена чоловіком, вона вирушає в небезпечну пригоду. Андрій Жолдак у Нідерландах презентував своє бачення класики Бетховена.

«Я вирішив не розповідати історію. Завжди цікаво робити крок у тому, що, по суті, є наративною формою — замість того, щоб просто використовувати експресіоністський підхід, зчитаний з партитури Бетховена», — зазначив український режисер.

Андрій Жолдак вважає, що центром тяжіння в роботі над «Фіделіо», є музика, що надихає краще будь-яких слів.

Музичну складову глядачам віртуозно презентував Королівський оркестр на чолі з диригентом Андресом Ороско-Естрада. Сопрано Жаклін Вагнер у ролі Леонори та тенор Ерік Катлер у ролі її коханого Флорестана.

опера Жолдака

«У Жолдака неортодоксальний підхід до класики. До нього треба звикнути. І тоді кожен відчує, наскільки далекоглядним, а інколи і пророчим є його підхід до класичних творів, а також — сам спосіб розповідати історії. Він — божевільний митець, і тому його роботи викликають такі емоції. Ти весь час очікуєш момент, коли білі рукавички, в яких Жолдак препарує класичний шедевр, будуть зняті», — переконаний театральний експерт Люк Йостен.

Андрій Жолдак

Режисер, продюсер і заслужений діяч України неодноразово був відзначений міжнародними преміями та театральними фестивалями.

2006 року виїхав до Берліна, де співпрацює у театрі «Фольксбюне». Також здійснює постановки у театрах Франції, Швейцарії, Румунії. Жолдак – майстер авторського театру, побудованому на оригінальних інтерпретаціях міфологічних сюжетів та колізій класичних творів. Його постановкам притаманні превалювання візуальних образів над словом і смілива, часом епатажна, метафорика. Режисера вважають послідовником сюрреалістичного театру.

Напередодні повномасштабного вторгнення, режисер приїздив після довгої паузи до Києва, де з аншлагом провів майстер-клас. Тоді він оголосив свою готовність ставити вистави у вітчизняних театрах і працювати в Україні. Адже Жолдак вважає себе українським режисером, про що не втомлюється повторювати на кожній прем’єрі своїх вистав, де б вони не відбувались.

Читайте також: Національна опера України зібрала аншлаги у Парижі та полетіла до Токіо

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram