Виставка жіночої воєнної фотографії під назвою «Її очима» розпочне роботу 19 липня. В київському Національному музеї Тараса Шевченка представлять роботи українських фотографок, зроблені після 24 лютого 2022 року.
Темою виставки стала документація сьогодення, ключовою обставиною якого є війна. На світлинах зафіксовані бойові дії та повсякденність цивільних і волонтерів, простір навколо, який змінився під впливом війни.
Роботи, представлені в експозиції, створені трьома жінками з різним досвідом та професіями. Окрім спільної теми робіт, їх об’єднує здатність побачити ледь вловиме світло в темряві війни.
- Василина Врублевська працює у жанрі fashion-фотографії та репортажу. У своїх роботах вона торкається емоційної сторони моменту, зафіксованому на світлині.
- Іва Сідаш – фотографка, чиї роботи публікуються в Financial Times, Spiegel, Business Insider, Ukraїner, Reporters та інших міжнародних та українських виданнях.
- Анастасія Вербова (Вербова Дощечка) – очільниця прес-служби батальйону “Вовки да Вінчі”, яка фіксує події на фронті.
Мисткині документували дійсність воєнного часу в Ірпені та селі Мощун Київської області, Куп’янську, селі Мала Рогань Харківської області, Костянтинівці та Торецьку Донецької області, Львові, а також в реабілітаційному центрі Стейтен-Айленд у Нью-Йорку (США).
“Сьогодні жінки вимушені взяти на себе виняткову відповідальність: для одних — бути опорою та підтримкою для своїх рідних, піклуватись про дітей — крутити шестерні цивільного життя; для інших — зі зброєю в руках, боронити країну. Та всі вони, незалежно від обраної ролі, відважні у збереженні життя, у своїй вірі і стійкості. Саме вони, виразно бачачи потворність війни, її жахливу гримасу, наділені світлою силою оберігати своїх від тотальної темряви”, – описує ідею експозиції кураторка Ірина Бойко.
Виставка стала можливою завдяки Ользі Санден, яка жила та навчалась в Україні. Зараз меценатка мешкає в Нью-Йорку та планує організувати виставку “Її очима” в цьому місті.
“Фотографія здатна миттєво зафіксувати дійсність, а отже від початку овномасштабного вторгнення цей жанр став ключовим мистецьким медіумом. Завдяки ньому можливо швидко і влучно розповісти про реалії воєнного часу, долучитись до призми бачення фотографа, розділити відчуття митця та зображених на його роботі людей. Важливо документувати цю гірку реальність, пам’ятати про неї та розповідати наступним поколінням”, – розказує Ольга Санден.
Експозиція триватиме до 4 серпня 2024 року.
Читайте також: «Скіфське золото»: у Києві відкрилася виставка «Скарби Криму. Повернення»
Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram