ГО «Відкритий Університет Майдану» та Клавдія Шевелюк, засновниця Responsible Future і консультантка зі сталого розвитку створили курс «Сталий розвиток: нова філософія мислення». Програма розвитку ООН в Україні рекомендує цей курс до навчання, а WoMo розповість детальніше про нього.
Що це?
У онлайн-курсі експертка розкриває теми сталого розвитку, його основних принципів та філософії, розповідає, хто є рушійними силами сталого розвитку, які їх цінності та потреби, знайомить із 17-ма глобальними цілями сталого розвитку ООН і Порядком денним в галузі розвитку на період до 2030 року, а також з українським планом досягнення цілей. Також вона дає поради, як застосовувати знання про сталий розвиток та мислення на практиці.
В курсі Клавдія Шевелюк акцентує увагу на тому, як людство використовувало ресурси планети собі на благо, навіть не думаючи про наслідки. Тому тепер ми маємо повернути планету Земля до стабільного стану, де льодовики не тануть, океани не переповнені пластиком, а атмосфера не перегрівається від парникових газів, або ж ми ризикуємо втратити комфортну домівку для всього людства.
Коментар авторки курсу
Клавдія Шевелюк, консультантка зі сталого розвитку, засновниця Responsible Future Change Agency
Онлайн-курс «Сталий розвиток: нова філософія мисленя» на ВУМі я присвячую кожному громадянину України, хто прагне позитивних змін. Кожному, хто хоче зрозуміти, що таке сталий розвиток і стійкість, незалежно від посади і сфери діяльності. Тому що будь-які зміни починаються зі зміни власних переконань і звичок і породжують виклики. А виклики — це численні можливості. Усвідомлення українцями того, що потрясіння і кризи можна сприймати як можливості для розвитку — є метою даного курсу. Три головних принципи сталого мислення, про які я розповідаю в лекціях — 1) наполегливість 2) адаптивність 3) трансформація.
Нині зміни будуть успішними тоді, коли відбуватимуться з урахуванням впливу на людство, планету, економіку. Іншого шансу щось змінити більше не буде. Ми живемо в нову епоху, епоху Антропоцену, коли людство негативно вплинуло на розвиток планети на стільки, що зміни які нині відбуваються навколо є незворотніми. За 50 років світ зміниться на стільки, що це визначить розвиток Землі на наступні 10 000 років.
17 цілей сталого розвитку і 169 докладних завдань для їх досягнення Порядку денного ООН у сфері сталого розвитку до 2030 року сьогодні є орієнтирами для 193 країн світу задля мінімізації негативного впливу і максимізації позитивного впливу на людство і планету. Міністерством економічного розвитку і торгівлі України спільно з ООН цілі адаптовані під наші реалії, розроблені докладні завдання і індикатори по їх досягненню. Проте, навіщо це українцям, як саме і досягати і спільно у партнерстві вирішувати ці цілі і завдання в нашій країні розуміє не кожний.
Всі лекції містять текстові розшифровки, аби зробити цей онлайн-курс максимально доступним абсолютно для всіх без винятку.
Як це працює?
Слухачам курсу експертка пояснює, як саме стале мислення допомагає у вирішенні конкретних завдань, у межах сім’ї, бізнесу, громади чи міста.
Курс містить 21 заняття й знаходиться у вільному доступі.
Навчання буде корисне тим, хто не просто хоче бути свідком наймасштабніших змін на планеті за всю її історію, а і мислити, планувати та діяти в процесі цих змін.