Цього літа аномальна спека стала справжнім викликом для багатьох українців та їхніх домашніх улюбленців. Обличчя телеканалу СТБ, відомі своєю любов’ю до тварин, тому Womo.ua звернувся до них по поради, як захистити чотирилапих друзів від небезпечних температур.
Важливо вичісувати тварин регулярно, але не стригти їх, адже підшерстя допомагає у терморегуляції
«У нашій клініці ми забезпечуємо тваринам постійний доступ до питної води. Вода є найнеобхіднішим рятівникм для всіх тварин. Ми також забезпечуємо циркуляцію повітря у приміщенні, але уникаємо прямого потоку холодного повітря з кондиціонера», — розповідає Олексій.
Він додає, що важливо вичісувати тварин регулярно, але не стригти їх, адже підшерстя допомагає у терморегуляції. Брати наші менші ще більше страждають від спеки, адже самі не можуть подбати про прості, але необхідні речі. Олексій дав декілька порад, що допоможуть їм пережити високі температури.
- Постійний доступ до питної води. Вода є найнеобхіднішим рятівним пунктом як для домашніх, так і для безпритульних тварин.
- Забезпечте циркуляцію повітря у приміщенні, але уникайте прямого потоку холодного повітря з кондиціонера.
- Вичісуйте своїх тварин регулярно, але не стрижіть їх. Підшерстя допомагає у терморегуляції.
- Не грайтеся багато. Для ігор з котиками використовуйте кубики льоду.
- Якщо котик дихає ротом, змочіть йому подушечки лапок і пузико.
- Прогулянки із собакою по мінімуму. Краще рано зранку і пізно ввечері.
- Якщо песику складно, можна намочити бандану і надягати на шию, щоб трохи охолодити його.
- Після прогулянки купайте своїх собачок, але витирайте насухо та уникайте сонячних променів. Не мочіть безпритульних собак, бо мокра собака під сонцем — це 90%-й тепловий удар.
- Не залишайте тварину в авто! Навіть з відкритими вікнами авто нагрівається дуже швидко.
- Купіть охолоджувальний килимок.
Гуляйте на світанку від дерева до дерева, щоб ваші улюбленці могла полежати у затінку
Надія ділиться, що її Семі не любить купатися, тому річка не спасіння, особливо зараз, коли на березі багато людей.
«Щоб забезпечити комфорт Семі, ми гуляємо рано-вранці від дерева до дерева, щоб вона могла полежати у затінку. Вдома періодично змочую їй лапки та животик прохолодною водою. Ввечері ми з Семі ходимо на прогулянку, поки комарі не почнуть надокучати мені. У таку спеку Семі часто шукає прохолодніше місце, але її апетит залишається чудовим, як завжди», — каже Надія.
Якщо ваші пухнастики люблять купатись, то створіть для них маленькі басейни!
Тетяна зізнається, що для її собаки Рене ключовим є часте купання.
«Добре, що моя Рене любить купатися. Я намагаюся водити її на озеро, а на дачі в неї є маленький басейн. Обов’язково і необмежено — пити! Рене важко переживає спеку, адже її шубка схожа на баранячу, ми не встигаємо стригти її, бо вона надто швидко відростає. Найбільш прохолодне місце для сну вона завжди знаходить сама», — розповідає Тетяна.
«Я раджу усім власникам тварин обов’язково носити з собою воду не лише для себе, а й для собаки. Гуляйте у затінку, адже розпечений асфальт небезпечний для лапок, а сонце може перегріти собаку вмить. Виходьте на прогулянку краще зранку і ввечері, а якщо потрібно в обід, то хоча б після 16-ї години».
Беріть на прогулянку прохолодну воду для вагітних тварин!
«Лупіта та Клопік переносять спеку дуже важко. Зараз ми гуляємо лише рано-вранці та пізно увечері. Тим більше Лупіта вагітна, тому наші прогулянки дуже обмежені! Виходимо на вулицю не більш як на 20 хвилин, аби “зробити всі свої справи”. Також я завжди беру з собою достатню кількість води, даю їм пити. Про такі прості правила обов’язково варто пам’ятати господарям».
Ці прості, але дієві способи допомогти нашим маленьким друзям. Не забувайте ставити прохолодну воду для безпритульних тварин. Це їх врятує!
Якщо в якихось приміщеннях не можна бути з тваринами, вмовляйте власників про послаблення цієї вимоги, бо залишати тварин в автівках не можна!
«Мій Плутарх тяжко переносить спеку, як і будь-який брахіцефал (мопси, французькі бульдоги, пекінеси). Для них це справді виклик, тому ми намагаємося гуляти рано-вранці та пізно ввечері, коли трішки спадає спека. Коли бачу, що йому стає складно, поливаю водичкою. Ми купили йому охолоджувальну підстилку, щоб він на ній лежав, адже зараз найскладніші моменти, ми не вмикаємо кондиціонер, не користуємося додатковими охолоджувальними електроприладами. Це йому допомагає перенести спеку.
Я думаю, що відповідальні власники тварин це правило суворо засвоїли, але про всяк випадок нагадаю: у жодному разі собак не можна залишати самих за такої спеки в автомобілі! Плутарх завжди зі мною поруч, коли ми кудись їдемо. Якщо виходжу з машини, то й він йде зі мною. Якщо в якихось приміщеннях не можна бути з собакою, то я пояснюю, що за температури +40 мають послаблювати правила, адже це єдиний спосіб, аби убезпечити собаку від теплового удару».
Зірки СТБ нагадують, що важливо стежити за ознаками теплового удару у тварин і звертатися до ветеринара за перших підозр на перегрів. Серед головних порад — уникати прогулянок у найспекотніший час дня, забезпечувати постійний доступ до свіжої води та створювати тіньові зони для відпочинку улюбленців.