
Через три дні в Україні стартує ЗНО для старшокласників. Екзамени це завжди стрес, цьогорічні випускники в умовах карантину мали зовсім не звичний, дистанційний формат освіти й підготовки. А купа нововведень від профільного міністерства добавили нервів їх батькам! Отже кілька практичних порад від мами колишнього випускника й психологині.
Що зробити вже, або про нововведення
Перевірити онлайн реєстрацію дитини, особові картки й найголовніше, написати окрему заяву на ім’я директора вашої школи про те, що ви складаєте ЗНО! Потрібно занести цю заяву особисто!
Якщо ваша дитина цього року не планує вступати у ВУЗ, ви можете не складати ні ЗНО ані ДПА й просто написати заяву та отримати атестат. Заяву можливо подати онлайн директорові вашої школи, як це зробити краще уточніть в адміністрації вашого освітнього закладу.
Ті хто живе на тимчасово окупованих територіях, або в Криму мають приємність — вступити до любих Українських вишів без жодного екзамену, та про це нововведення потрібно дізнаватися з наказів Міністерства Освіти і Науки України.
Якщо ваша дитина має хронічне захворювання та у неї за станом здоров’я може бути підвищена температура – завчасно подбайте про довідку від сімейного лікаря! Бо за правилами цьогорічного допуску до пунктів ЗНО, буде перевірятися температура і якщо вона буде вища за 37,2 дитину м не допустять до складання іспиту. Про всі ці моменти є чудове відео на сайті МОН.
Три дні До
Наші діти перебувають в надзвичайному стресі наче марафонці готуючись до першого серйозного випробування в своєму житті. Ще й першим екзаменом цього року обов’язкова математика) Тому просто сьогодні і всі наступні дні, робіть дитині масаж шийної зони та вух, так кров краще буде циркулювати і допоможе регулювати нейронні процеси. До речі, безпосередньо на екзамені дитина й сама може промасажувати собі вуха, якщо відбудеться пауза зависання, нагадайте про це!
Вітаміни – пропоную давати кожного дня полівітаміни та Омегу 3. Гарний настрій та додатковий дофамін — гарантовані!
Готуючись до екзамену попросіть свою дитину робити це в масці, нехай звикне, адже на екзамені потрібно буде всі три години сидіти саме в ній!
Дуже раджу скласти разом в окрему папку, бланк сертифікату, паспорт та довідки, а також запланувати час на добирання до пункту тестування. Купіть пляшку води, з неї потрібно зняти етикетку та шоколадку з горіхам. Розкажіть, що пити потрібно маленькими ковточками це знімає хвилювання, а шоколадка для тих хто любить, стане чудовим смаколиком й зніме напругу)
Обов’язково проговоріть з дитиною що ВИКЛЮЧЕНИЙ телефон в кишені = дискваліфікація, фіксують багато прикрих випадків кожен рік, так само як і книжки чи шпори в санвузлах! Це ТАБУ!
А ще, в цьому вирії знайдіть час на підтримку свого старшокласника, проговоріть що в разі чого з дому не виженете, любите і підтримаєте не дивлячись на результати, це всього лиш іспит!
В день X
Розбудіть та по можливості перевірте папку з документами. Вчасно відправтеся до школи тестування, як правило за 30 хвилин реєстрацію закінчують і більше нікого не пускають. А в разі якщо в цей день піднялася температура, одразу йдіть до сімейного лікаря беріть довідку та реєструйтеся на додаткову сесію, вона почнеться в липні.
Ще раз нагадайте, що хвилювання це поганий друг і в разі якщо зовсім погано, вправи з дихання, повільне пиття та самомасаж стануть при нагоді. Не чатуйте під школою, ваше хвилювання передається також, краще займіться своїми справами, ваш випускник вам точно все перекаже після закінчення іспиту!
Наснаги вам з дитиною бадьоро пережити ЗНО, успішно здати іспити й перейти до наступного кроку — виборі профільного ВУЗу та улюбленої спеціальності.