Rush Foundation проводить евакуацію ще 250 дітей-сиріт

Благодійний Фонд Руслана Шостака – Rush Foundation проводить евакуацію ще 250 дітей-сиріт та супроводжуючих осіб з Херсону, Кривого Рогу та інших небезпечних регіонів України до Туреччини

27.06.2023

Rush Foundation рятує дітей з Чернівецької області, Херсону, Кривого Рогу та Марганця. Усі вони отримають безпечний притулок у Туреччині, де живуть діти проєкту “Дитинство без війни”

У межах цієї місії 30 осіб з Херсону вже прибули до місця тимчасового притулку й чекають вирушити до Туреччини. Це діти, які перебували в окупації, чиї домівки затопило через терористичний підрив дамби Каховської ГЕС. 53 дитини під опікою та діти з Державного бюро у справах дітей (ДБСД) були евакуйовані з села поблизу Чернівців.

Найближчим часом вивезуть 120 дітей з опікунами з Кривого Рогу та Марганця, де ситуація погіршується через обстріли та відсутність водопостачання. Усі ці діти прибудуть до безпечного притулку в Анталії на початку липня. Загалом планують евакуювати майже 250 осіб.

«Для нас головне врятувати дітей. І ми не просто евакуювали їх у безпечне місце, подалі від війни. Ми створили комфортні умови для розміщення та постійного проживання цих дітей у готелях на березі Середземного моря. Діти отримують медичне страхування, навчаються онлайн в українських школах, вони змогли здійснити свою мрію і вивчати англійську. Діти розвивають свій творчий потенціал, ходять у різні гуртки і секції, які організовують для них волонтери і команда нашого проєкту «Дитинство без війни». Нещодавно ми створили єдиний екзаменаційний центр у Туреччині, де українські діти могли скласти мультипредметний тест без необхідності повертатися в Україну. Ми дбаємо про те, щоб, попри війну, всі діти здобували якісну освіту, яка стане основою для подальшого розвитку», — поділилася директорка Rush Foundation Наталя Масло. 

В умовах безперервного терору, який охоплює нашу країну 24/7, діти постійно перебувають у небезпечних ситуаціях, які загрожують їхньому життю та здоров’ю. Щоб врятувати дітей і забезпечити їм безтурботне дитинство в безпеці подалі від російських ракет, Rush Foundation проводить евакуацію дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з України до Туреччини.

Rush Foundation весною 2022 року провів найбільшу евакуацію дітей-сиріт з часів Другої світової війни з України до Туреччини. Було врятовано 1700 дітей та дорослих, які їх супроводжували. Наразі у Туреччині під прихистком проєкту проживає майже 700 дітей, опікунів та вихователів.

Протягом всього часу Rush Foundation безперервно та активно співпрацює з Міністерством соціальної політики України, територіальними державними службами у справах дітей в Україні, Консульством і Посольством України у Республіці Туреччина, Міністерством сім’ї та Міграційною службою Туреччини. Все для того, аби дітям було комфортно і безпечно перебувати у Туреччині.

 Довідка:

Rush Foundation створений для вирішення глобальної проблеми сирітства в Україні. Фонд популяризує усиновлення, трансформує систему та створює комфортні умови для життя дитини в сім’ї. Rush Foundation прагне стати надійним партнером для української влади, громадських організацій, бізнесу, об’єднаних спільною метою — подарувати сім’ю кожній дитині. Фонд провів найбільшу евакуацію дітей-сиріт з часів Другої світової війни з України до Туреччини. І після реалізації цього проєкту та спостереження протягом року за проблемами та потребами дітей сформувалася ідея Фонду. Організувавши комфорт для дітей у Туреччині, створити цей комфорт для дітей-сиріт в Україні. Але насамперед допомогти знайти турботливу родину.

 

Новини партнерів