Секс в обмін на роботу: понад 70 жінок зазнали сексуальних домагань на чайних плантаціях у Кенії

Кенія
22.02.2023

Розслідування BBC виявило, що понад 70 жінок, які працюють на плантаціях зазнали певної форми сексуальних домагань на роботі на чайних плантаціях, що належать британцям у Кенії, пише BBC.

Розслідування, проведене британським ЗМІ, виявило жахливі історії про десятки жінок, які зазнали сексуального насильства на чайних фермах Британії в Кенії. Це було виявлено під час таємного розслідування BBC News Africa за допомогою таємної зйомки.

Під час розслідування місцеві наглядачі на чайних плантаціях, що належать Unilever і James Finlay & Co, чинили тиск на таємного репортера з метою сексу. Понад 70 жінок на цих кенійських чайних фермах розповіли ЗМІ, що зазнали сексуального насильства з боку своїх керівників.

Це ще важливіше, оскільки поставки з цих кенійських ферм надсилаються найпопулярнішим брендам Великобританії, включаючи PG Tips, Sainsbury’s Red і Lipton. Після з’ясування змісту розслідування наразі відсторонено трьох керівників.

Це не поодинокий випадок, оскільки Unilever стикався з подібними звинуваченнями більше десяти років тому. У той час компанія запровадила політику «нульової терпимості», щоб покласти край цим випадкам сексуальних домагань.

Компанія також вдавалася до різноманітних систем звітності та інших заходів. Однак спільне розслідування BBC Africa Eye і Panorama показало, що звинувачення в сексуальних домаганнях не були розглянуті. Багато жінок розповіли BBC, що через брак роботи вони поступаються сексуальним вимогам своїх начальників.

У шокуючому одкровенні жінка сказала, що якщо вони не піддадуться вимогам своїх босів, вони будуть позбавлені своїх доходів.

«Я не можу втратити роботу, бо маю дітей», — сказала одна жінка.

В іншому жахливому викритті жінка сказала, що не отримає роботу, доки не погодиться на секс з начальником.

«Це просто тортури; він хоче спати з тобою, а потім ти влаштовуєшся на роботу», — сказала вона.

Інша жінка розповіла, що її керівник заразив ВІЛ-інфекцією, оскільки вона була змушена займатися з ним сексом.