Сейм Литви визнав депортацією українського народу вивезення українців у росію

16.06.2022

Сейм Литви визнав вивезення українців до росії депортацією українського народу і закликав міжнародне співтовариство також домагатися відповідальності за ці злочини.

Про це, як пише «Європейська правда», повідомляє портал Delfi.

Парламент 50 голосами «за» ухвалив таку резолюцію, її представили 23 парламентарі з різних фракцій, серед них і представники опозиційних партій — Партії праці та Соціал-демократичної партії. Через конфлікт із правлячою більшістю опозиція не брала участі у голосуванні.

Сейм своєю резолюцією визнав, що масштабна збройна агресія, що проводиться збройними силами і політичним і військовим керівництвом рф, і примусове вивезення населення до росії або на тимчасово контрольовані рф території є депортацією українського народу.

«Від агресивної росії, чи це було 80 років тому, чи сьогодні, ми, на жаль, не можемо очікувати нічого нового – здійснюються ті самі злочини проти людяності, висилки, проводиться така політика і військова агресія, яка може привести окремі країни, а, мабуть, і цілі регіони до можливого голоду чи інших страшних речей», — зазначила одна з ініціаторів проєкту Радвілле Моркунайте-Мікуленене з Консервативної партії Литви.

У резолюції засуджується, що понад мільйон цивільних осіб було вигнано зі своїх будинків і примусово депортовано до росії або на підконтрольні їй території, щоб знищити українську ідентичність, наголошується, що серед цих цивільних осіб було депортовано 200 000 дітей. Також Сейм звернувся цією резолюцією до інших держав, щоб були притягнуті до кримінальної відповідальності особи, які організують депортацію українців або причетні до неї, беруть участь у примусовій депортації, скоюють злочини проти людяності, геноцид та інші воєнні злочини.

«Сейм упевнений, що справедливість переможе лише тоді, коли до кримінальної відповідальності буде притягнуто керівників Росії, інших високопоставлених організаторів злочинів та безпосередніх виконавців військових дій та депортації українського цивільного населення», — йдеться в документі.

Сейм Литви раніше схвалив резолюцію, яка визнає дії росії в Україні геноцидом, а росію — державою, яка підтримує та здійснює тероризм.