10 жовтня — Всесвітній день психічного здоров’я, тому організатори SHE Congress влаштували профільну панельну дискусію Sustains, присвячену ментальній стійкості нації. Запрошені експертки фактично не перетинаються у бізнесі. Директорку з персоналу міжнародної фармацевтичної компанії Teva в Україні зі штаб-квартирою в Ізраїлі Лілію Дубас, телеведучу СТБ Надію Матвєєву, міністерку соціальної політики України Оксану Жолнович, медіаторку та письменницю Тетяну Саніну та засновницю Агентства психології Олену Любченко важко уявити десь разом, настільки відмінні їхні сфери діяльності. Womo.ua звернув увагу на найдивовижніше з побаченого та почутого.

Лілія Дубас: «Складіть перелік власних цінностей і одразу побачите план для своїх подальших дій для власного здоров’я»
Найсистемніше цінності та лайфхаки, які допомагають вже зараз, оприлюднила директорка з персоналу міжнародної фармацевтичної компанії Teva в Україні Лілія Дубас. Почала спікерка з бізнесу: зауважила, що Teva є однією з найбільших міжнародних фармацевтичних компаній, яка щодня забезпечує потреби мільйонів пацієнтів у якісних лікарських засобах.
Купуючи в аптеці ліки, люди ніколи не задумуються про те, що за кожним препаратом стоїть кропітка праця сотень професіоналів. І саме вони є пріоритетом компанії.
Лілія Дубас наголосила, що фізичне та ментальне здоров’я впливає на роботу кожної окремої людини, а отже, і на економіку всієї країни. А оскільки тема заходу — лідерство, довелось відповідати Лілії Дубас на запитання про власні лайфхаки щодо підтримки свого ментального та фізичного стану.

«Я досить давно складала перелік з 10 цінностей, а потім виділяла з них 3 основні. А декілька місяців тому я вирішила оновити цей список. Я витратила пів дня та ще й зробила декілька підходів, поки все зібрала докупи. По-перше, для мене важлива самореалізація. Бо важливо конвертувати свій талант в те, що я роблю, та бачити результати. По-друге, важливо любити те, що ти робиш. В принципі кожна з вас може у слово «любов» закласти власні сенси, але вони будуть для вас важливі. І, по-третє, це психічне і фізичне здоров’я для того, щоб ми готові були бігти далі. І коли я це виділила, то у мене склався план дій», — ділилась директорка з персоналу міжнародної фармацевтичної компанії Teva в Україні Лілія Дубас.
А щодо ефективних дій, то учасниці панелі мають купу варіантів: і соціальні танці, і здоровий сон, і присідання, і догляд за зовнішністю, і навчання, і складання планів на тиждень-місяць-рік, і спорт, і система правильної витрати енергії, і прогулянки з домашніми улюбленцями, і книготерапія, і арттерапія, і кінотерапія, і застосунки з контролю стану здоров’я та фізичного навантаження.
І трохи про символіку SHE Congress 2024. Рослинним гербом цьогорічного конгресу організатори обрали калину, яка уособлює стійкість, життєву енергію у найскладніших умовах та красу українок. Кольором заходу став червоний.

Саме тому багато учасниць мали вбрання або аксесуари актуальної тематики. Ведуча заходу та телезірка «Фактів тижня» на ICTV Оксана Гутцайт обрала червоний брючний костюм. Підтримала її телевізійна колега з СТБ Надія Матвєєва, яка цього разу була спікеркою панелі She Sustains.
Телеведуча СТБ Надія Матвєєва
Надія Матвєєва: «Якщо ваше життя втратило фарби, червона парасолька є вашим надійним захистом»
Виступ Надії вразив купою дуже важливих деталей про ментальне здоров’я, які може помітити навіть людина без психологічної освіти. І говорила Матвєєва, несподівано глибоко усвідомлюючи проблему.
Учасниці панелі звертали увагу, що в сучасному бізнес-середовищі жінка повинна працювати так, нібито у неї немає родини та життя поза роботою, інколи сил не вистачає навіть зробити ковток кави. Говорити – ще важче. Як така виснажена жінка може просигналізувати роботодавцю, колегам чи навіть своїм підлеглим про свій стан рухом одного пальця?
Надія Матвєєва запропонувала мати такий аксесуар в офісі. Наприклад, одним пальцем можна натиснути на кнопку червоної парасольки. І саме цей безсловесний жест може стати у компанії символом вигорання. Інтегрувати підтримку ментального здоров’я у стратегічні плани бізнесу є вкрай важливим, бо психічний стан команд є головним чинником на шляху до процвітання компаній. А поза роботою? Якщо ваше життя втратило фарби, червона парасолька є вашим надійним захистом восени, коли є ризик потрапити під дощ будь-якої миті.
Звідки така обізнаність у телеведучої? Надія Матвєєва розповіла Womo.ua, що під час війни продовжує свій освітній шлях. Часті пропозиції щодо публічних виступів призвели до того, що телеведуча вирішила підійти до питання системно та опановувала професію коуча за програмою, сертифікованою Міжнародною федерацією коучингу, ICF. Навчалась в українському міжнародному університеті Coaching Up. Головне — це поєднання фахового коучингу з психологією.
«В умовах війни, у яких зараз живуть українці, дуже важливо працювати зі своєю свідомістю, а також допомагати людям, що є поруч, адаптуватися до стрімких змін. Коуч-психолог повинен бути у кожній компанії, бо він працює з особистістю. У коучингу, завдяки більш ніж 25 роками роботи у медіа, у мене сформована гарна навичка уважно слухати людину, ставити відкриті питання, розуміти її почуття, що зветься емпатією, поважати унікальність особистості та досвіду людини. Це все важливі частини коучингової професії», — поділилась Надія Матвєєва.
Надія Матвєєва відкрила для читачок Womo.ua ще одну таємничку: телеведуча навчається у магістратурі Університету Григорія Сковороди у Переяславі.
«Зараз я завершую написання магістерської роботи з психології на тему «Емоційний інтелект у психологів-початківців». Саме цю тему я обрала для того, щоб цілісно сприймати людину, розуміючи її почуття, прояв емоцій, невербальні прояви, налагодження ефективної комунікації», — розповіла ведуча.
Таким чином, додаючи одночасно дві нові професії (коуча та психолога) до свого арсеналу Надія Матвєєва впевнена, що зможе, крім роботи у соціальних телепроєктах, допомагати людям та організаціям, які хочуть впровадити зміни у своє життя.
Ведуча також розповіла, що комплексне поєднання психології та коучингу допомагає їй зберігати внутрішній баланс та мотивацію.
«Ми всі усвідомлюємо, що життя вже ніколи не буде таким, як раніше. І це глибинне усвідомлення спонукало мене шукати шляхи для того, щоб бути більш корисною для колег та суспільства. Я сама маю усвідомлювати, як змінювати своє мислення. Аби у житті досягати нових результатів. І після навчання тепер я маю сили допомагати іншим змінювати їх життя через особистісний розвиток», — ділиться Надія.
І це ще не всі новини з SHE Congress 2024. У наступній частині ви дізнаєтесь про унікальні кейси, з якими познайомили лідерки багатьох галузей України учасниць заходу.
Тетяна Марінова