«Школа Техно»: на Донеччині визначили найкращих у створенні smart-рішень школярів

26.03.2021

У Покровську на Донеччині пройшов фінал освітнього технологічного конкурсу «Школа Техно» для школярів старшого віку. Всього до участі долучилось 30 команд, проте лише 10 з них дійшли до фіналу й отримали право боротись за можливість впровадження свого освітнього smart-рішення у рідній школі.

Організаторами конкурсу виступили ГО «Покровська Платформа спільних дій», Донецький національний технічний університет, Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. Фінансову підтримку проєкту надала компанія «Донецьксталь».

Основне конкурсне завдання полягало в розробці пристрою, системи, програмного рішення, які можна було б бути використати для створення більш комфортних побутових або навчальних умов для шкіл: як для учнів, так й для вчителів та персоналу. Обов’язковими для конкурсного рішення  повинні були стати  ІТ- та технічна складові. Крім того, проєкти  мали бути реалістичним, з можливістю масштабування, пілотного впровадження та подальшої комерціалізації.

Перше місце і можливість впровадити проєкт власної розробки у своїй школі посіла команда «Друге дихання», ЗОШ №2 смт. Велика Новосілка. Її проєкт «Розумна теплиця на автономному живленні», яка здатна керувати температурою, освітленням, провітрюванням, зрошенням і вологістю, з можливістю віддаленого контролю й управління.

Друге місце дісталося команді VEGA-5, ЗОШ №9 міста Покровська. Вона отримає базові компоненти технологічної лабораторії для своєї школи. Команда реалізувала проєкт «Голографічний асистент вчителя», який може використовуватися на заняттях в школах.

Заслужене третє місце з 3D-принтером у якості призу зайняла команда з Торецька «Вектор розвитку». Вона представила проєкт «Інтелектуальний контроль системи опалення», який здатний зменшити споживання електричної енергії на обігрів шкільних приміщень. Торецькі старшокласники не змогли дістатися на фінал, але це не завадило команді презентувати свій проєкт онлайн.

Також організатори прийняли рішення додатково відзначити сертифікатом на 50 тисяч грн команду Chaild prodigy Покровської багатопрофільної гімназії за проєкт «Система онлайн-контролю та обліку доступу до школи», що дозволить контролювати відвідування учнями школи не тільки вчителями, а й батьками.

Нажаль не кожна школа сьогодні здатна забезпечити собі самостійно гідне технічне оснащення класів, адаптувати навчальні матеріали до сучасних вимог. Все це потребує вагомих матеріальних вкладень, – зазначаєгенеральний директор ПрАТ «Донецьксталь» Костянтин В’ялий. – Наша компанія застосовує на своїх підприємствах інноваційні способи виробництва, унікальні технології, обладнання нового покоління. Наші головні інвестиції – у розвиток. Тому ми розуміємо наскільки висока роль якісної освіти, і готові надати підтримку в підвищенні її рівня в місцевих школах.

Ми вдячні всім учасникам конкурсу за їх оригінальні та дійсно інноваційні проєкти. Розвиток STEM та технічної творчості сьогодні особливо актуальні для шкіл та школярів Донецької області. Accord Group, як соціально відповідальний IT-бізнес, планує і надалі підтримувати розвиток сучасних освітніх технологій в цьому регіоні, — коментує керівник інноваційних проєктів у сфері освіти компанії Accord Group Ігор Старенький.

Сьогодні впровадження STEM-освіти у Донецькій області є одним з найактуальніших питань для подальшого розвитку. Саме тому за сприяння Програми розвитку ООН у Краматорську буде відкрито інноваційний STEM-центр, який надаватиме освітні послуги вчителям, студентам, учням та тим, хто шукає можливість опанувати нову професію, — зазначає спеціаліст із соціальної згуртованості Програми ООН з відновлення та розбудови миру Євген Кузнєцов.

Конкурс «Школа Техно» — це ІТ-змагання, що має не просто спонукати дітей до генерування нових ідей, а й сприяти розвитку STEAM-освіти та впровадженню сучасних технологій в освітній процес в рамках програми Нова українська школа. Цьогоріч загальний бюджет «Школи Техно» за фінансової підтримки компанії «Донецьксталь склав 350 тисяч грн.

Партнерами конкурсу стали компанія Accord Group, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Навчальний центр STEAM-train, мережа академічних стартап-інкубаторів УЕР, Енергоефективний цифровий університет для промоції технічних інновацій (EDUTIP).

Більше інформації на офіційній сторінці конкурсу