Символ толерантності українців. Демонтаж Арки дружби народів є важким, дорогим та небезпечним

24.04.2024

У КМДА висловилися проти знесення Арки дружби народів і навели декілька аргументів. Посадовці вважають, що архітектурна пам’ятка не тільки символізує толерантність українців, вона стримує пагорб, на якому була зведена, від усунення. Про це заявила директор департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова.

Представниця київської міської влади розповіла, що у КМДА планували обмежитись перейменуванням об’єкту в Арку Свободи українського народу два роки тому. Про демонтаж тоді не йшлося, як і про виключення Мінкультом зі списку охоронюваних об’єктів. До того ж вона вважає, що демонтаж Арки йде всупереч європейським цінностям, які розподіляє Україна й до яких належіть і толерантність.

«Знаєте, арка символізує толерантність українського народу. Взагалі, український народ був дуже толерантним і до всіх націй, і до всіх віросповідань, і до всіх громад. Сьогодні саме таке бачення є у суспільства. До мене до департаменту приходили люди, які говорили, що арка розташована поряд з Європейською площею, тому мають бути європейські цінності, а саме толерантність», — зазначила Соловйова.

Вона нагадала, що частини цієї пам’ятки утворюють підпірну стіну, аби там не було зміщення. Тому демонтаж об’єкту – дуже важкий, дорогий та небезпечний.

У КМДА закликали до публічних обговорень з приводу подальшої долі Арки. Нещодавно з’явилися чутки про те, що на місці арки хотіли збудувати меморіал загиблим військовим. Проте поки що жодної документації в КМДА немає.

Читайте також: У Києві з’явиться «жива» стіна за сприяння шведської компанії

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram