Скільки трансгендерних людей вбито за останній рік — статистика країн

21.11.2023

День пам’яті трансгендерів 20 листопада організація TGEU (Transgender Europe) випустила щорічне оновлення дослідницького проєкту моніторингу вбивств транссексуалів.

Про це пише TGEU.

Зазначається, що в період із 1 жовтня 2022 року до 30 вересня 2023 року у світі вбили 321 трансгендерну й гендерно різноманітну людину. Торік повідомляли про 327 убивств.

Читайте також: Дві трансгендерні жінки візьмуть участь у цьогорічному конкурсі «Міс Всесвіт»

Результати дослідження: 

Майже три чверті (74%) усіх зареєстрованих вбивств було скоєно в Латинській Америці й Карибському басейні. Майже третина (31%) від загальної кількості сталася в Бразилії. Цього року також уперше зафіксували вбивства транслюдей у Вірменії, Бельгії й Словаччині.

Переважна більшість (94%) убитих – трансгендерні жінки або трансфемінні люди. Загалом за рік у світі майже половина (48%) убитих транслюдей, чий рід занять був відомий, були секс-робітницями й працівниками, а в Європі цей показник сягає 78%.

Читайте також: Побиття трансгендерної військової: у Львові судитимуть нападника

77% вбитих транслюдей за останній рік були у віці від 19 до 40 років.

46% зареєстрованих убивств скоїли із застосуванням вогнепальної зброї, 28% сталися на вулицях, 26% – безпосередньо вдома у вбитих.

Читайте також: Американська трансгендерна журналістка стала спікеркою ЗСУ: хейт та реакція Міноборони

Транслюди, які постраждали від расизму, становлять 80% зареєстрованих вбивств, що на 15% більше, ніж торік. Також 45% вбитих у Європі транслюдей, про міграційне походження яких відомо, були мігрантами або біженцями.