Слідчу з Маріуполя Мар’яну Чечелюк тримають у російському полоні понад рік: її стан здоров’я значно погіршився

06.07.2023

У 22-річної слідчої з Маріуполя Мар’яни Чечелюк, яка вже понад рік перебуває в російському полоні у СІЗО Таганрога, значно погіршився стан здоров’я.

Про це виданню ZMINA розповіла мати Мар’яни Наталія Чечелюк.

За її словами, з нею на зв’язок вийшли дві жінки, які перебували в одній камері з Мар’яною у СІЗО №2 міста Таганрога у рф. Одна з них розповіла, що Мар’яна страждає від сильного болю в колінах, а також втратила багато ваги, тому потребує медичної допомоги. Знеболювальні препарати дівчина може отримати лише раз на місяць, коли до СІЗО навідується лікар.

Читайте також: росіяни обстріляли ракетами Львів: є загиблі та травмовані

Мати Мар’яни також розповіла, що неодноразово чула від інших полонянок, що їм «підмішують якісь препарати у компот або їжу, щоб у жінок не було менструації».

За словами Наталії, полонені жінки перебувають у незадовільних умовах, а їхні базові потреби не забезпечені. Також росіяни психологічно тиснуть на жінок, стверджуючи, що «України вже немає» і що вони «не потрібні своїй країні».

Читайте також: Оновлення! В Ужгороді п’яний працівник військкомату побив дружину військового: нові подробиці

Нагадаємо, що торік у березні Мар’яна Чечелюк разом із сестрою Аліною ховалася на території «Азовсталі» від російських обстрілів. Коли почалась евакуація цивільних із заводу, представники ООН і Міжнародного комітету Червоного Хреста пообіцяли вивезти Марʼяну й Аліну до Запоріжжя, але вивезли до селища Безіменне на фільтрацію. Це сталося 1 травня, коли для цивільних організували гуманітарний коридор.

Читайте також: Спартак Суббота знову у центрі скандалу: вийшло нове розслідування

Тоді повернутися до батьків вдалося лише Аліні. Спочатку росіяни обіцяли повернути й Мар’яну, проте згодом узагалі стали заперечувати той факт, що утримують її. За вісім місяців утримання Мар’яна дзвонила батькам лише раз.

«ООН і МКЧХ — нікчемні організації, які не є для рф авторитетом. Їхні представники стояли й дивилися на те, як дорослі разом із дітьми проходили заміновані ділянки без жодного супроводу. Вони почали це робити лише біля автобусів. А коли цивільних везли до «днр», вони лише знизували плечима й казали, що нічого не можуть зробити», — сказала Наталія.