Як мотивувати себе навчатися? Як бути ефективним, а не просто зазубрювати матеріал? Та як вдало розпланувати свій час, щоб встигнути підготуватися до ЗНО, приділити увагу рідним та друзям й при цьому не полишати улюблене хобі? Відповіді знає 16-річна програмістка, спікерка конференції для унікальних тінейджерів «Завтра_2037» у Львові Софія Петришин.
Як бути ефективним
Ще з дитинства я маю принцип – допоки не зроблю домашнє завдання, гуляти не піду. Для досягнення цілі в мене є мотиватори – бажання піти гуляти чи провести час із друзями. Тому раджу насамперед вирішувати нагальні задачі. Чимшвидше ви їх завершите, тим більшою буде ваша ефективність. Наприклад, наразі нагальною справою для мене є ЗНО. Напередодні випускного класу я думала, що протягом року буду займатися виключно підготовкою до ЗНО. Проте, коли 11 клас настав, я зрозуміла, що не хочу відмовлятися від своїх звичок, хобі та мрій. Коли я маю бажання потанцювати чи помалювати, я відкладаю його виконання наостанок. В кінці дня, коли я звільняюся, то починаю займатися улюбленою справою.
Як розподілити свій час
Я ніколи навмисне не планувала свого дня. Я знала розклад свого тижня, знала, коли маю вільний час, і завжди тримала все в голові. Проте, коли останнім часом я почала ходити на різні зустрічі, я вирішила записувати плани на день в блокнот. Це допомагає зрозуміти, коли в мене є вільна хвилина.
Час – дуже складна річ. Якщо ти втратиш гроші, то завтра вже зможеш їх заробити. Якщо втратиш роботу – зможеш її знайти. Проте, якщо ти втратиш час, повернути його назад не зможеш. Саме тому я хочу дати декілька порад про те, як варто розпоряджатися своїм часом.
Останні новини
- Марія Затуренська — українка, яка творила поезію серця, сповнену фатальної боротьби людських почуттів
- Бріжит Макрон зіграла саму себе в популярному серіалі Netflix
- Еліна Світоліна: найцікавіші факти про іменинницю сьогоднішнього дня
- Мілен Фармер: «руда бестія» й бунтівна зірка Франції
- Усиновлення-2024: чому подарувати дитині родину вийде не у всіх охочих Новости на главной
- Щодня потрошку. Це може звучати банально, але на ділі так і є – робіть потроху і досягайте свого результату.
- Частіше кажіть «ні». Не бійтеся відмовляти навіть самим собі. Коли посеред роботи з’являється бажання погортати Instagram, варто сказати «ні» та займатися чимось більш корисним.
- Витрачайте менше часу на важливе. Звучить дивно, але лише 20% витраченого нами часу реально впливає на наш розвиток. Сфокусуйтеся на цих 20%. Коли ви будете обмежувати себе якимись часовими рамками, активність буде більшою.
- Використовуйте принцип «доторкнись раз». Якщо ви маєте справу, на яку треба витратити менше 5 хвилин, зробіть її негайно. Згодом вона може затягнутися на годину чи дві.
- Очікуйте з користю. Поки ви їдете в трамваї або чекаєте на зустріч, не нудьгуйте. Я, наприклад, в подібних ситуаціях треную англійську в додатку SkyEng, або гортаю стрічку в соцмережах, щоб не відволікатися на неї згодом.
- Будьте готові до непередбачуваних справ. Коли плануєте свій день, залишіть час на якісь екстра-справи. Майте в запасі годину, що піде на користь, коли ви отримаєте неочікуваний дзвінок чи запрошення на зустріч.
- Не забувайте про наліпки-мотиватори. Тримайте на робочому столі листочки з написами, що мотивують вас. Коли у вас опускатимуться руки, ви прочитаєте «Ти зможеш, якщо захочеш!» і зрозумієте, що все у ваших руках, і далі буде тільки краще.
- Ефективно використовувати свій час мені також допомагає програма Pomodoro. Вона засікає 25 хвилин, які ви витрачаєте на продуктивне навчання чи досягнення своїх цілей. Наступні 5 хвилин ви маєте перерву – заходите в соцмережі, спілкуєтеся з друзями. Після них ви знову маєте 25 хвилин навчання і фінальні 5 хвилин відпочинку. Таким чином ви розподіляєте час між навчанням і своїми справами.
Дозвілля — із користю
А тепер про вільний час. Звісно, його можна витрачати у Facebook, але не тільки для того, щоб переписуватися з друзями. Підпишіться на групи та сторінки, що пов’язані з вашою діяльністю. Якщо ви задіяні у сфері ІТ, у нагоді стануть сторінки різноманітних конкурсів. Або проекти на кшталт Opportunities for Ukrainian youth, які публікують інформацію про можливості для стипендії, гранти та інші можливості для молоді.
Займайтеся своїм хобі. Знаходьте час для спілкування з друзями та сім’єю. І не забувайте про свої цілі та мрії. Виписуйте їх на листочок та ставте галочку, коли виконаєте. Це приноситиме вам заряд мотивації та позитиву.
Окрім цього раджу підписатися на онлайн-курси Prometheus і Coursera. А ще – підтягувати свою англійську. Це можна зробити навіть тоді, коли ви дивитеся серіали англійською.
Пам’ятайте, що успіх ніколи не буває випадковим. Йдіть до своєї мрії. Робіть те, що вважаєте важливим і досягайте своїх цілей. Коли ви наближаєтеся до мети, в жодному разі не треба боятися поразки. Наприкінці я починаю вагатися та переживати. В мене часто постає питання – а чи це справді те, чого я хотіла? Відповіддю на нього завжди буде «так». Бо насправді, коли ви досягаєте мети, ви вже молодець.
Підготувала Марія Педоренко
Фото: ekonomika+