Соцвиплати-2023: зниклих військових можуть визнати померлими через 6 місяців

27.12.2022

Рідні військовослужбовця, який зник безвісти через воєнні дії, можуть звернутися до суду для визнання його померлим та за отриманням виплат вже через шість місяців. Про це Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив у Телеграмі.

«Суд може оголосити померлою особу, яка зникла безвісти у зв’язку з воєнними діями, раніше ніж за два роки. Коли відомі обставини зникнення (брав участь у бойовому завданні та не повернувся), тоді суд може оголосити померлим не раніше спливу 6 місяців», — пояснив Лубінець.

За його словами, у заяві потрібно зазначити, відповідно до статті 318 Цивільно процесуального кодексу України, причини неможливості одержання та відновлення документів, що посвідчують факт смерті, або докази, що його підтверджують. Окрім того, потрібно надати докази, що підтверджують викладені заявником обставини (свідчення очевидців, медичні документи про смерть), довідку про неможливість відновлення втрачених документів (письмова відмова органів державної реєстрації актів цивільного стану).

Рішення суду про визнання особи померлою є підставою для одержання свідоцтва про смерть в органах державної реєстрації актів цивільного стану.

Як повідомлялося раніше, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими розробив алгоритм дій сім’ї, коли родич, зарахований до лав Збройних сил України, правоохоронних органів, зник безвісти, потрапив у полон чи загинув. Завантажити «Дорожню карту» можна за посиланням.