США цього тижня оголосять про закупівлю для України системи протиракетної оборони — Reuters

27.06.2022

США цього тижня оголосять про закупівлю для України системи протиракетної оборони. Очікується також, що Вашингтон оголосить про інші заходи щодо безпеки України, у тому числі про додаткові артилерійські боєприпаси та протибатарейні радари.

Про це пише Reuters із посиланням на джерело, знайоме з цим питанням.

У червні президент США Джо Байден погодився надати Україні військову допомогу у розмірі $700 мільйонів, у тому числі передові ракетні системи, які здатні точно вражати цілі на великій відстані. За даними чиновників, до цього пакета також входять боєприпаси, радари протидії вогню, низка радарів спостереження за повітряним простором, додаткові протитанкові ракети Javelin, а також протитанкові засоби.

Нагадаємо, 26 червня у будинок у Шевченківському районі Києва влучила російська ракета. Ракета знесла кілька верхніх поверхів 9-поверхового житлового будинку на Лук’янівці. Міський голова Києва повідомив, що виявили тіло одного загиблого. Ушкодження отримали 6 мешканців будинку. Чотирьох із них, в тому числі семирічну дівчинку, госпіталізували. Двоє — з легкими травмами — лікуватимуться амбулаторно.

За інформацією лікарів,  дівчинку прооперували. Її стан стабільний і життю нічого не загрожує. Мама дівчинки — в стані середньої тяжкості. Батько — загинув.