Сто одна українка в ЗСУ загинула від початку повномасштабного вторгнення

30.11.2022

Сто одна українка-військовослужбовиця загинула від початку повномасштабного вторгнення. Ще 50 вважають зниклими безвісти. У бойових діях беруть участь приблизно 5 тисяч українок.

Про це заявив, спілкуючись з учасницями Українського жіночого конгресу, міністр оборони Олексій Резніков.

«Безпосередньо у бойових діях беруть участь майже 5 тисяч жінок. Загинула 101 жінка. Зниклих безвісти — 50, поранених — більш як 100. Понад 350 жінок відзначені державними нагородами, мають звання Героїв України, деякі, на жаль, посмертно», — пояснив Резніков.

Міністр розповів, що сьогодні у ЗСУ служать 59 тисяч 786 жінок. З них 41 тисяча — це військовослужбовиці, майже 19 тисяч — цивільні працівниці. Але всі вони — це Збройні Сили України.

Міністр уточнив, що станом на 20 липня у ЗСУ перебували 38 тисяч 629 жінок, тобто динаміка збільшення суттєва.

Порівняно з країнами-членами НАТО, Україна має найвищий показник жінок у збройних силах.

Війна, попри все її зло, показала, наскільки важливим є жіноче лідерство. Жінки на фронті та в тилу довели, що вони — особлива сила, яка наближає Перемогу. Здатність вистояти перед труднощами, сміливість і готовність робити все можливе для звільнення України від окупантів — те, про що йшлося під час 6-го Українського жіночого конгресу, який відбувся 28 листопада у Києві.

Марина Хонда, заступниця голови КМДА, учасниця конгресу, повідомила, що коли росіяни підійшли до Києва, понад 90% жінок, що працюють у соціальній сфері міста, залишилися на місцях. Вони розуміли, що на них лежить величезна відповідальність.