Суд Південної Кореї скасував закон, що криміналізує аборти

Петиція прочойсерів спрацювала

11.04.2019

У Південній Кореї із 1953 року діє закон, який забороняє робити аборти, та 11 квітня 2019 року Конституційний суд Південної Кореї скасував заборону на аборти, заявивши, що чинний закон є неконституційним та обмежує права жінок. Про це повідомляє Reuters.

У заяві суду йдеться про те, що пряма заборона на аборти, а також закон, згідно з яким лікарі, які роблять аборти за згодою жінки, можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності, є неконституційними.

«Закон, який передбачає кримінальну відповідальність для жінок, які роблять аборти з власної волі, виходить за рамки мінімуму, необхідного для досягнення законодавчої мети, та обмежує право на самовизначення вагітних», — йдеться в заяві суду.

Відмітимо, що сім з дев’яти суддів суду визнали закон неконституційним, і лише двоє виступили проти такого рішення.

Ця постанова суду відображає тенденцію до декриміналізації абортів, причому кількість випадків, коли аборт був кримінально покараний, в останні роки падає. Згідно даних суду, в 2017 році було порушено кримінальну справу тільки про восьми нових випадках абортів в порівнянні з 24-ма в 2016 році. З 14-ти справ про аборти, які були розглянуті в судах нижчої інстанції в 2017 році, по 10-ом відклали рішення за умови, що протягом певного періоду часу підозрюваними не було скоєно жодного злочину.

Число абортів в Південній Кореї також скоротилося: серед жінок у віці від 15 до 44 років їхня кількість становила 49 764 (2017 р.), в порівнянні з 342 433 в 2005 році та 168 738 в 2010 році. Причиною такого скорочення стали більш наполегливий контроль над народжуваністю і зменшення кількості жіночого населення даного віку, про що свідчать дані Корейського інституту охорони здоров’я і соціальних справ.

Корейське суспільство також виступає за легалізацію абортів. Опитування, проведене експертами Realmeter минулого тижня, показало, що понад 58% південнокорейських респондентів висловилися за скасування заборони, а трохи більше 30% хотіли б її зберегти.

Джерело: news.trust.org

Фото: Yonhap News

— Читайте також: Gold Miss & Gold Aunt: Хто такі «золоті жінки» Південної Кореї

Новини партнерів