Суд Південної Кореї вперше визнав права одностатевих пар

ЛГБТ

Південнокорейський суд вперше визнав права одностатевої пари в країні, коли постановив, що гей-пара має ті ж права на медичне страхування, що й гетеросексуальна пара.

Про це пише The Guardian.

У знаковому рішенні Високий суд Сеула визнав, що державна медична страхова компанія заборгувала страховку клієнту після того, як фірма відкликала його, коли виявила, що це гей-пара.

У 2021 році позивач Со Сон Вук подав до суду на Національну службу медичного страхування (NHIS) після того, як йому було відмовлено в страховому покритті за планом його партнера Кім Йонміна. Спочатку парі було надано страхування, але потім було скасовано, оскільки NHIS заявила, що вони зробили помилку, надавши його одностатевій парі.

Вищий суд Сеула скасував вердикт суду нижчої інстанції. Також було встановлено, що страхування подружжя за NHIS поширюється не лише на сім’ї, як це визначено законом. А відмова одностатевим парам у таких перевагах становить дискримінацію.

Зазначимо, що це перший випадок, коли країна визнала правовий статус партнера-гея. Одностатеві пари, які не мають юридичного статусу шлюбу, часто не отримують державних пільг для молодят.

Активісти кажуть, що це рішення є кроком вперед для прав ЛГБТ у країні.