Sustainability: 10 мобільних додатків та сайтів

Для поціновувачів сталого розвитку

Сталий розвиток експерти Apple визнали трендом минулого року, тому виділили декілька мобільних додатків, які активно завантажувалися користувачами з усього світу протягом 2017-го. Ми вирішили доповнити список декількома корисними програмами та онлайн-калькуляторами, й ось що у нас вийшло…

Тех, кто уже делает в Украине sustainable-бизнес, приглашаем принять участие в нашем конкурсе устойчивых бизнес-решений СТАЛО. Заполнить заявку и узнать подробности конкурса вы сможете тут.

OLX

Так, ви не помилилися — це саме він! Той ресурс, що дозволяє миттєво позбутися мотлоху — продати, подарувати, обміняти. Завдяки послугам ресурсу можна ті речі, які вчора здавалися сміттям, вигідно продати, а не забруднювати ними середовище. Завантажуйте додаток із сайту olx.ua.

Wallapop

А це теж барахолка, але вже світового масштабу. Тут речі-секонд хенд продають люди із усього світу. Тож, можете долучитися і ви, якщо є потреба. Завантажуйте версії для iOS- та Android-пристроїв безкоштовно з itunes.apple.com та play.google.com.

Moovit

Додаток стане у нагоді, якщо ви пересуваєтеся, навіть під час подорожей, громадським транспортом. База охоплює майже всі великі міста світу, кожні 15 годин додаються дані по новому місту, щоп’ять годин програма оновлюється, вказуючи зміни у розкладах руху громадського транспорту. Безкоштовно утиліту можна завантажити з itunes.apple.com та play.google.com.

Сouchsurfing.com

Це онлайн-платформа для пошуку попутників або місць для ночівлі. На сайті зареєстровано більше ніж 7 млн людей із усього світу, які радо складуть компанію, стануть вашим гідом, або приймуть на ночівлю. Часто вони все це роблять безкоштовно. На сайті сouchsurfing.com ви зможете завантажити додатки Couchsurfing Travel App для iOS- та Android-телефонів, аби зручніше було користуватися послугами.

BlaBlaCar

Експерти Apple радять додаток, який допомагає економити гроші на поїздках. В Україні послуга пошуку попутників, що подорожують автівкою, також є популярною, хоча її рейтинг у нашій країні впав через викрадення юриста Тараса Познякова, якого досі не знайшли. Тож, вирішуйте самі, чи довіряти сервісу, чи ні. Завантажити його можна з blablacar.com.ua.

Scanbot Scanner

Програма-сканер документів та QR-кодів заощадить час та витрати на папір й сам папір. Додаток дозволяє створювати PDF- або JPG-копії високої роздільної здатності, а також пересилати їх електронною поштою або завантажувати на сервіси iCloud Drive, Box, Dropbox, Evernote та інші. Безкоштовно утиліту можна завантажити з itunes.apple.com та play.google.com.

Craftsy

Цей додаток містить купу майстер-класів та порад для тих, хто заощаджує гроші, роблячи все самотужки. Спекти та прикрасити торт — будь ласка! Вишити сорочку або сплести шарф — без проблем! Відремонтувати меблі чи перефарбувати стіни — нема питань! Програма допоможе впоратися із будь-яким завданням, яке ви ставите собі на меті. Завантажити безкоштовно можна з itunes.apple.com.

Terrapass.com

Вуглекислий газ, CO2, дуже шкодить атмосфері та навколишньому середовищу. Якщо хочете знизити його викиди, то розрахуйте, скільки газу за рік викидає, припустимо, ваш автомобіль. А ваше підприємство? Отже, пропонуємо скористатися дуже детальним калькулятором terrapass.com/carbon-footprint-calculator. Висновки робіть самі.

Додатки, які допомагають зменшити їстівні відходи

Додаток ResQ Club є популярним у Швеції, Німеччині, Естонії, Данії, а програма Too Good To Go — у Великобританії. Отже, якщо ви перебуватимете в цих країнах, то можете ними скористатися. Працюють вони просто — надають вам GPS-дані магазинів, ресторанів, барів, де є їжа, термін придатності яких ще не закінчився, але от-от закінчиться. Ці заклади запропонують вам страви та продукти із великими знижками. Завантажити утиліти можна з itunes.apple.com та play.google.com.

— Читайте також: Последовательная сознательность: Этап «Энергосбережение»