Телеканал «Суспільне» презентував новий документальний фільм про культурну дипломатію українок

Телеканал «Суспільне Культура» презентував свій новий документальний фільм «Мʼяка сила. Зрушити Європу» про чотирьох українських мисткинь, які через повномасштабну війну в Україні виїхали за кордон, де просувають українську культуру.

Про це пише «Суспільне Культура».

«Мʼяка сила. Зрушити Європу» — це історія про чотирьох українських мисткинь, кожна з яких зіткнулася з особистими викликами після повномасштабного вторгнення та зрештою знайшла власний шлях, аби ближче познайомити європейців з Україною та українською культурою.

Читайте також: Український фільм «Памфір» зібрав у прокаті майже 11 мільйонів гривень

Головні героїні фільму — акторка Оксана Черкашина, кінорежисерка і письменниця Ірина Цілик, співачка Марина Круть (KRUTЬ) та хореографка Олена Шоптенко, які розкажуть свої історії та покажуть свій побут та роботу. Авторка і режисерка фільму — Надія Миколаєнко, продюсерка — Ксенія Шубеляк.

Читайте також: «Східний фронт»: в Австрії покажуть фільм про російську війну проти України

Події фільму розгортаються у Парижі, Відні, Варшаві та Бордо, глядачі, зокрема, побачать відео з виступів, мистецьких акцій та подорожей.

Читайте також: Чи варто дивитись «Еґреґор»: рецензія на український містичний трилер

«Ми хотіли, щоб наші героїні відрізнялися одна від одної своїм шляхом, сферою своєї діяльності, своїм досвідом. Кожна з них зіткнулася з власними викликами після початку повномасштабного вторгнення, а також з певними труднощами щодо того, як продовжувати творчу діяльність у нових умовах. І я відверто захоплююся тим, як вони з цим справляються. Але наших за кордоном дуже багато, і кожен може бути тією людиною, на яку будуть дивитися і казати: “Ого, оце українці круті!” Хотілося б надихнути людей зрозуміти свою силу. І ще хотілося б спонукати українців бути добрішими одне до одного. Під час зйомок одна з наших героїнь розказала про один зі своїх найбільших страхів — що коли вона повернеться до України, її тут не приймуть», — розповідає Надія Миколаєнко.