Темні світи: 7 містичних книжок

Іноді нам подобається боятися

28.10.2019

Справа, звісно, не в зміні пори року і не в наближенні Хеловіну, чи б пак, Велесової ночі, як це свято називали наші пращури. Ми можемо бути скільки завгодно раціональними скептиками, але у кожного з нас, хоч раз в житті, траплялося щось абсолютно незбагненне. А що як потoйбіччя існує, і всі ці могутні й моторошні істоти — теж? Ось вам 7 книжок, обраних з найкращих містичних трилерів та темного фентезі, щоб дізнатися.

Сплячі красуні

Стівен Кінг, Овен Кінг, «Клуб Сімейного Дозвілля»

Скільки розмов було і про «Воно» і про «Кладовище домашніх тварин» протягом останніх років завдяки новим екранізаціям. Цікаво, а що запропонує нам творчий тандем батька й сина Кінгів? Не будіть жінок, що сплять, вони стають дратівливими. Насправді, Кінги придумали світ, де такі жінки прокидаються дикими й неймовірно жорстокими. Щось трапилось і тепер коли жінки засинають, їх голови занурюються у дивний білий кокон. Саме його й не можна чіпати. Тільки одна дівчина, Євка Блек має стійкий імунітет до сонної хвороби. Чоловічий світ розділяється на тих, хто хоче вбити її і на тих, хто вважає її порятунком для всіх. Хто вона насправді?

Таємниця покинутого монастиря

Анна Каньтох, «АССА»

Якщо головні герої книги — підлітки, це не обов`язково книжка для підлітків. Уявіть собі: повоєнна Польща, тринадцятеро юнаків і дівчат зібралися у покинутому монастирі. Привели їх туди янголи. Але це не означає, що відбудеться щось світле, добре і чарівне. І взагалі, щось в цій історії не так. І з янголами, і з підлітками, і особливо з цим покинутим монастирем. Добре, що з нами все в порядку. Чи теж, не зовсім?

Адвокат диявола

Ендрю Найдерман, «Клуб Сімейного Дозвілля»

Багато хто дивився екранізацію цього роману, в якій блискуче зіграли Аль Пачіно (харизматичний Диявол) та Кіану Рівз (драматичний адвокат Ломакс). Але книжка — це ж зовсім інше,чи не так? До молодого й амбітного адвоката, який досі не програв жодної справи, і який дуже береже свою репутацію вправного захисника, з`явився сам Диявол. І запропонував багатство й впливовість. А попросив він не душу, а лише продовжувати добре робити свою роботу і домагатися виправдання убивць, ґвалтівників, покидьків, маніяків, психів та збоченців. Довгий час адвокат Ломакс так і робив, став багатим, впливовим. Але навколо все стало настільки страшним, що Ломакс робить останню відчайдушну спробу вирватись з договору. Проте перестати бути собою важко, а марнославство — найулюбленіший гріх диявола.

Терор

Ден Сіммонс, «Видавництво Жупанського»

Містичний трилер на основі історичних подій. «Терор» — один з двох кораблів експедиції Джона Франкліна, які 1845 року вирушили на пошуки Північно-Західного проходу у Північному Льодовитому океані. Що з ними сталося? Вони зникли, разом з екіпажами. Роки потому знаходилися предмети, могили, записки. Корабель «Еребус», точніше те, що від нього залишилось, знайшли лише у 2014 році, а «Терор» — тільки у 2016 році. Люди, очевидно загинули через хвороби, погане харчування й екстремальні кліматичні умови. Також у поясненнях дослідників часто лунало слово «канібалізм». І тільки Сіммонс побачив вплив потoйбічних сил: смерть від надприродного чогось, яка повсякчас чаїться десь поряд, раз у раз забираючи життя учасників експедиції.

Степовий бог

Євген Лір, «Дім Химер»

Забуті боги повертаються. Степовий бог — руйнівна стихія, яка народилася у безмежних і пустих просторах степів. Довгі тисячоліття вона спала, аж ось, прокинулась і йде у наступ на Запропади-місто. Чотинадцятилітній Сергій нічого не знає про Степового бога, але дізнається все, що мало б тримати його подалі від Великого Ніщо, але не втримало.

По той бік пам’яті

Ксенія Циганчук, «Дім Химер»

Народні казки часто в алегоричній формі розповідають про обряди ініціації, які робили з юнаків і дівчат дорослих людей. Бували різні обряди, наприклад, ніч в хатині-домовині посеред дрімучого лісу. Що було б із сучасними молодими людьми, якби вони стикнулися із прадавніми жахами? Дві дівчини, три хлопця, занедбаний хутір у лісі і поламана автівка. Які в них шанси на виживання у здоровому глузді? Чи допоможе знайомство із кодом древніх казок?

Кораліна

Ніл Гейман, «КМ-Букс»

Книжка про дівчинку, яка знаходить за дверима іншу квартиру в іншому домі, але таку само, як її власна. Там відбуваються дивні речі. Там живуть інша мама й інший тато, які хотіли б, щоб Кораліна залишилася і була їхньою маленькою дочкою. Їй знадобиться уся її сміливість, аби повернутися до свого справжнього дому і врятувати дітей, які також перебувають у полоні. «Кораліна» отримала ряд престижних премій: премію «Неб’юла» та «Хьюго» за кращу повість, премію «Брема Стокера» для молодих читачів, премію «Локус» за кращу повість для підлітків. За книжкою було відзнято мультиплікаційний фільм, який став першим ляльковим повнометражним мультфільмом відзнятим в 3D, та номінованим на премію «Оскар».