The Telegraph опублікувала історію українки, яка пережила зґвалтування з боку окупанта

«Я запитала його, скільки йому років. Він сказав, що йому 19, і я відповіла, що можу бути його матір’ю»

29.04.2022

Британська газета The Telegraph опублікувала історію 43-річної Анни з Київщини, яку зґвалтував окупант.

Жінка розповіла, що 9 березня до її села поблизу Бородянки прийшли окупанти. Троє російських солдатів силою проникли до її дому й забрали ноутбуки та мобільні телефони. Наступної ночі ці ж чоловіки постукали у двері будинку, де вона спала у цей час із чоловіком.

Вони наказали Анні піти з ними, щоб «знайти інших жінок». У цей час її чоловіка тримали під дулом та погрожували ув’язненням, якщо він стане на їхньому шляху. Анну провели вулицями її району, змушуючи стукати в усі двері в пошуках жінок. За її словами, одного чоловіка застрелили, коли він намагався перешкодити тому, щоб його дружину забрали.

Потім окупанти відвели жінок до покинутого будинку, змусили їх вилізти через розбите вікно. Анна розповіла, що росіяни поводилися грубо та обговорювали вік жінок. Згодом одну жінку відвели нагору, поки Анна залишилася наодинці з одним із окупантів.

«Я запитала його, скільки йому років. Він сказав, що йому 19, і я відповіла, що можу бути його матір’ю, що в мене є син його віку. Я запитала, скільки років його матері, але він мені не відповів. Я думаю, що вона була мого віку», – розповіла Анна, додавши, що нападник «робив жахливі речі».

Після того, як окупант зґвалтував її, він погрожував Анні, що, якщо вона його не послухається, її «відвезуть до штабу й приведуть служити всім солдатам». Але коли він вийшов із кімнати в пошуках свого друга, вона вирішила ризикнути й втекти.

Анна пішла до сусіда, який намагався її заспокоїти і просив відпочити, але їй не вдалося. Зрештою жінка повернулася до свого дому, де почула, як чоловік прошепотів її ім’я. Він ховався на даху. Тоді Анна лягла біля нього на морозі, де вони пробули до ранку.

Українська поліція заявила, що поки офіційно розслідує лише 10 випадків зґвалтування. Проте заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко сказала The Telegraph, що це лише «вершина айсберга». Павліченко розповіла, що створені спеціальні поліцейські групи для виявлення таких злочинів, у складі яких є слідчі, ювенальні поліцейські, психологи. Перші такі групи вже працюють на Київщині.

Фото на обкладинці ілюстративне