Ти сам для себе найкрутіший двигун — Соломія Вітвіцька про мотивацію та жагу до перемоги

Соломія Вітвіцька, українська телеведуча, журналістка, ведуча ТСН на телеканалі «1+1»

Мотивація — своєрідне натхнення. Те, що примушує тебе рухатися до певної задачі. Щось робити. Досягати поставленої мети. Ти можеш сам себе внутрішньо мотивувати. Або це може бути надмета чи місія, яка стане гарною мотивацією. Зараз для кожного українця найпотужніша мотивація — це перемога України.

Як цю мотивацію не втратити та наполеглево йти до мети у колонці для WoMo розповіла українська телеведуча, журналістка, ведуча ТСН на телеканалі «1+1» Соломія Вітвіцька.

Як не піддаватись ворогу  

Війна за нашу незалежність і свободу триває з 2014 року. Зараз просто українці більше сприйняли й усвідомили, що вона близько. Жахливі та дуже жорстокі речі відбуваються. Це всіх нас струснуло і прокинуло. Об’єднало. В тому числі для багатьох людей початок повномасштабного вторгнення став моментом, коли вони усвідомили, що вони — українці. І що нам з нашими північними сусідами не по дорозі. І це найважливіше, що зрозуміла не лише я, а всі ми. Зараз наше, так зване, братерство взагалі не обговорюється ніде. Бо за кордоном я раніше часто зустрічалася з цією думкою й узагальненням, що ми всі «руські». Зараз такого немає і це найсуттєвіша зміна для мене і для всіх. 

Нині розклеюватися = підігравати ворогові. Це погано впливає не лише на тебе, а й на оточення, на всіх нас. Якщо ти без натхнення, без настрою, то це грає на руку ворогові. Тому важливо це знати й пам’ятати. Робити все можливе для того, щоб таких моментів не було взагалі або було мінімально. 

Важливо завжди пам’ятати чому. Сьогодні у всіх нас одна величезна місія — Перемога, і ми всі щодня, лягаючи спати, маємо думати «Що я зробив для перемоги». Навіть коли трапляється поганий настрій чи якась ситуація — все одно треба концентруватись і пам’ятати заради чого це все. Але найважливіше — нам усім змінюватися, ставати більш людяними, розвиватися, більше читати, намагатись підтримувати один одного. Це такі важливі речі, котрі відрізняють нас від нашого ворога. Ми інші. Чим більше ми будемо відрізнятись у кращий бік, тим швидше ми переможемо. Але кожен із нас. Треба бути кращими щодня і щохвилини.

Я намагаюсь жити звичним життям — працюю на інформаційному фронті, зустрічаюсь з друзями, намагаюсь підтримувати економіку —  відвідую спортзал, кав’ярні, купую речі українських брендів. Це важливий аспект функціонування нашої економіки.

Такі прості елементарні речі дають нам можливість не опускати руки. Але пам’ятаю, що війна триває і повністю розслаблятись не можна. 

Думка військових

Спілкуюсь з багатьма військовими. Майже всі вони кажуть, що цивільні повинні жити своїм цивільним життям — ходити на роботу, наповнювати бюджет. Для того, щоб економіка продовжувала жити. Україна повинна вставати з колін. Попереду ще багато роботи. 

Вони воюють за те, щоб ми жили спокійним, мирним життям. І ми мусимо цінувати це і допомагати їм. Не всі можуть взяти зброю до рук і піти в ЗСУ, Тероборону. Але всі можуть допомогти. 

Благодійна місія українців

Благодійність, волонтерство — дуже важлива нині задача. Так кожна людина має можливість розуміти, що вона теж робить важливі речі для Перемоги. Можна збирати кошти, купувати необхідне, возити, спілкуватись, організовувати, готувати, розбирати завали. Багато опцій, де потрібна допомога. Якщо немає такої можливості — просто переказати кошти — на благодійні фонди, волонтерам (але перевіреним). Ми з колегами-ведучими запустили єдиний благодійний збір UKRAINE SOS. Швидке реагування на термінові потреби. Долучитись можна на dobro.ua.

Також є благодійні аукціони, розіграші. Кожен на своєму місці, і кожен робить все можливе для нашої перемоги. Це велика мотиваційна історія для кожного.

Наприклад разом із паралімпійським чемпіоном Сергієм Ємельяновим ми передали нашим захисникам 50 бронежилетів, 6 тепловізорів, дві автівки, спорядження тощо. Кошти, понад 1 мільйон гривень, зібрали завдяки внескам у фонд «Ти не Один» 1+1 media і благодійному аукціону з лотом — золотою медаллю Сергія з Паралімпійських ігор у Токіо 2020 року. 

Зараз я запустила благодійний розіграш подарунків на допомогу ЗСУ. Три неймовірні набори усім відомих марок. Особливі колекції — з автографом і побажанням Президента України, підписами нашого захисника, морпіха Романа Грибова та керівника Укрпошти Ігоря Смілянського. Ті самі марки, що стали символом незламності захисників острова Зміїний і України. І участь людей — найкраще привітання для мене. Всі, хто долучається до благодійного збору, мають зробити внесок — 300 гривень. Цей розіграш вже завершено. Але далі буде! Бо треба виконати всі запити від наших захисників і захисниць, що отримала (!) 

Готую другий благодійний розіграш з новими історичними призами.  

Загалом я раджу шукаю мотивацію в усьому — в людях, справах, задачах. Щодня ти сам себе можеш надихати й переконувати. Інших людей теж. Ти сам для себе найкрутіший двигун. І якщо в тебе є певні місії й завдання — це мотивує найкраще.