«Ті, що залишились»: у Києві розпочалися зйомки серіалу про перші дні війни

У Києві стартувало фільмування серіалу «Ті, що залишились» про події, які відбулися у столиці та області в перші тижні російського вторгнення 2022 року. Тоді кожен другий мешканець поїхав. Але кожен другий залишився. Це їхні історії — зворушливі, щирі, сумні, суворі, тривожні та піднесені.

Про це пише Державне агентство України з питань кіно.

«Ті, що залишились» — перший український проєкт, який створюється українською мовою фактично на замовлення іноземних телеканалів, а також перший телевізійний серіал, який почали знімати в Україні у 2023 році.

Читайте також: Український мультфільм «Мавка. Лісова пісня» б’є рекорди касових зборів

“Дуже символічно, що саме зараз, через рік після того жахливого лютого і березня, коли в наше життя увірвались трагедія і розпач, у березні 2023 ми починаємо виробництво серіалу про надію і життя попри все. Ми, ви, народ, індустрія — ми всі залишились, і ми переможемо. Наші теми і сенси універсальні, наші цінності варто зберегти, нам є заради чого залишатися, і наші відчуття розуміє Європа. Саме тому до нас з самого початку доєднались західні партнери, яким ми надзвичайно вдячні,” — каже Катерина Вишневська, директорка з розвитку та копродукції FILM.UA Group і продюсерка проєкту.

6-серійний серіал створюється Film. ua Group у партнерстві з німецькою студією і дистриб’ютором Red Arrow Studios International. На етапі написання сценаріїв до проєкту приєднались копродюсери — національні мовники Швеції (SVT), Норвегії (NRK), Фінляндії (YLE). В Україні серіал планується до показу на телеканалі «1+1».

Читайте також: Еґреґор: у прокат виходить український містичний трилер

««Ті, що залишились» — серіал-антологія, кожна серія якого розповідає окрему історію. Водночас всі вони об’єднані місцем та часом дії, а також спільною інтонацією, де серед трагізму є місце гумору, вірі та оптимізму. Вони рятували нас тоді, у найтемніші часи, і допомагають зараз лишатися стійкими. Формат антології знайомить нас з дуже різними героями, проте всіх їх пов’язують спільні цінності. Сім’я, діти, наша робота, друзі, домашні улюбленці, надбання та плани на майбутнє — нам є заради чого жити й боротися», — йдеться у повідомленні. 

Актори, які візьмуть участь у зйомках серіалу: Антоніна Хижняк, В’ячеслав Довженко, Віктор Жданов, Олександр Кобзар, Марія Стопник, Олександр Рудинський, Роман Луцький, Тарас Цимбалюк, Оксана Жданова, Катерина Варченко та німецький актор Фабіан Маннель, який не побоявся приїхати до Києва під час війни.

Читайте також: Український фільм «Бачення метелика» здобув престижну нагороду

Додамо, що зйомки проєкту триватимуть до кінця квітня, а наприкінці року серіал планують показати на телеканалі “1+1”.