«Ти уявляєш, вони назвали мене шахрайкою!» Рецензія на фільм «Погані домогосподарки»

"Погані домогосподарки" / Queenpins (2021) режисерів Арона Годета та Гіти Пуллапіллі — кримінальна комедія, у якій автори дотепно відтворили реальні події, але причин та наслідків, як і корисного висновку, їм донести не вдалося

09.09.2021

Ну, що б, здавалося, купон: маленький папірець зі знижкою, який мало чого вартий для, наприклад, великої корпорації. Хіба він гідний того, щоб розслідуванням зайнялося аж ціле ФБР? Адже «для таких корпорацій це крапля в морі».

Але якщо для виготовлення таких купонів запустити цілий конвеєр, знайшовши прогалини в системі бонусів і знижок?

Про фільм «Погані домогосподарки» — кримінальну комедію, яка поповнює лінійку героїнь з кримінальним талантом, — розповідає кінокритик і оглядачка WoMo Надя Купріненко.

Надя Куприненко, киновед, обозреватель WoMo

Уже не секрет, що відгуки про бізнес чи про конкретний товар можуть як знищити його, так і підвищити прибутки. Клієнтоорієнтованість — справа необхідна, але інколи невдячна, оскільки рано чи пізно знайдеться хтось, хто цим скористається у власних інтересах.

Дві подруги, Конні (Крістен Белл) та ДжоДжо (Кірбі Гауелл-Баптіст) зробили бізнес на купонах на знижку. Пишеш негативний відгук, не обов’язково правдивий, — і компанія, аби виправдатися і не втратити клієнтів і рейтинг, дарує автору несхвального відгуку купон на знижку. Або на безплатне отримання товару.

А якщо таких відгуків написати десятки? А сотні? І отримати десятки й сотні омріяних купонів. Скільки часу має минути, щоб тобою зацікавилося ФБР? Судячи з фільму, рівно стільки, щоб ти встигла купити «Ламборгіні», купити (оптом) і продати зброю, якою користувався сам Джон Вік, і знайти гідного донора у банку сперми.

Сюжет, де жінки провертають різноманітні афери — не новий. Жінка-шахрайка — один з найпопулярніших кіногероїв. «Шахрайки» з Енн Гетевей і Ребел Вілсон, «Озброєні та небезпечні» з Мелісою Маккартні та Сандрою Буллок, «Шахрайки з Волл-стріт» з Дженніфер Лопес, «Вісім подруг Оушена» — це неповний перелік фільмів, які були випущені у великий прокат лише в останні пару років. Так, «жіночі злочини зараз у тренді», резюмує один з персонажів фільму.

«Погані домогосподарки» продовжують цю колекцію шахрайок, але на що варто звернути увагу — фільм створено за реальними подіями. Так, усі ці гори купонів — мають своїх прототипів з реального життя.

«Ваша дружина створила фінансову аферу, обдуривши 240 компаній, позбавивши їх десятків мільйонів доларів», — цілком розкривається нам у фільмі масштаб злочину, який починався всього лише як прагнення зекономити.

А економія на всьому, у випадку з Конні, не через те, що вона скнара — а через те, що декілька безуспішних спроб ЕКО увігнали її сім’ю у кредити. Живучи серед стосів купонів, Конні заповнює цим порожнечу, яку породила у ній неспроможність мати дітей.

На своєму шляху до збагачення Конні і ДжоДжо потрапляють у купу кумедних і неймовірних ситуацій, які, через незнання, створили для себе самі.

Поки Конні і ДжоДжо не до сміху, комічну складову на себе беруть інспектор Кен (Пол Волтер Гаузер) і поштовий інспектор Саймон (Вінс Вон). Якщо вам, звісно, смішно від того, що дорослий чоловік може накласти у штани. Але якщо швидко забути про цей недоречний епізод, то двоє напарників здорово витягують фільм і мають у ньому самостійну лінію, яка часто здається більш виграшною, продуманішою, ніж лінія головних героїнь.

В цілому це легка дотепна комедія для невимушеного проведення часу. І найнеймовірніше у цій історії навіть не зиск, який змогли отримати героїні (а нагадаю, історія за реальними подіями), а те, з якою чарівною наївністю вони коїли всі свої вчинки. Можливо, це незнання, помножене на чарівну наглість, і дозволило їм так легко обводити навколо пальця і компанії, і всіх, хто їх оточував. Навіть власних чоловіка і маму.

Кримінальний талант Конні і ДжоДжо став несподіванкою для них самих — ніякого тобі продуманого плану махінації, —  як несподіванкою стало і покарання за нього. Вже не варто і говорити про те, якою несподіванкою це стало для їхніх близьких. Але купонів на знижку у випадку з репутацією або розчаруванням у тобі рідних людей — не існує. Що й варто було довести.

Чи вдалося це авторам — що ж, життя часто вносить свої несподівані корективи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Шан-Чі та легенда десяти кілець»: новий герой, нова історія