Топ-10: Forbes опублікував рейтинг найбагатших жінок світу

В чиїх руках $204,6 мільярда

11.03.2019

Щороку ділове видання Forbes публікує рейтинг найзаможніших та найвпливовіших бізнесменів світу. Цьогоріч до списку увійшли 2 153 мільярдери, серед яких 243 — жінки.

Франсуаза Бетанкур-Маєрс

Франсуаза успадкувала компанію L’Oréal від своєї матері Ліліан. Їй належить 33% акцій косметичного гіганта, а також статок у $49,3 млрд. У глобальному рейтингу Forbes вона займає 15-те місце.

Еліс Волтон

Пані Еліс знову у рейтингу, і знову друга серед мільярдерок, як це було 2017-го року. Спадкоємиця мережі маркетів Wal-Mart, заснованої її батьком, на сьогодні володіє статком у $44,4 млрд. У глобальному рейтингу посідає 17-те місце.

Жаклін Марс

Третьою у списку є Жаклін Марс, яка володіє компанією-виробником солодощів Mars та статком у $23,9 млрд. Жаклін 20 років пропрацювала у Mars, що була заснована її дідом у 1911 році. У глобальному рейтингу вона посідає 33-тє місце.

Ян Хуейянь

Підприємниця є четвертою найбагатшою жінкою у світі та першою — в Китаї. Цього року її статок оцінено у $22,1 млрд. 37-річна Ян є головним акціонером компанії з продажу нерухомості Country Garden Holdings. Станом на 2018 рік компанія продала нерухомість більш ніж 1,5 млн домовласникам. У глобальному рейтингу — 42-га.

Сьюзан Клаттен

П’яте місце займає бізнес-леді, яка володіє 19,2% акцій компанії BMW, близько 25% акцій компанії SGL Carbon, що займається виробництвом графіту та статком у $21 млрд. У глобальному топі — 46-та.

Лорен Пауелл Джобс

На шостій сходинці мільярдерка Лорен Пауелл Джобс, якій належать частки в таких компаніях, як Apple та Disney. Вдова Стіва Джобса на сьогодні володіє статком у $18,6 млрд. У глобальному списку вона 54-та.

Ебігейл Джонсон

CEO фінансового гіганта Fidelity Investments посідає сьоме місце серед найзаможніших підприємниць. На її рахунку $15,6 млрд. У загальному списку вона є 71-ою.

Айріс Фонтбона

Пані Айріс разом зі своїми синами керує чилійською гірсько-видобувною компанією Antofagasta Plc із 2005 року й до сьогодні. Її статок оцінюють у $15,4 млрд. У загальному топі вона посідає 74-те місце, а серед найбагатших жінок є восьмою.

Джина Райнхарт

Власниця австралійської залізорудної компанії Hancock Prospecting — на дев’ятому місці. Станом на 2019-ий рік статок пані Джини оцінюється у $15,2 млрд. У глобальному рейтингу вона посідає 75-те місце.

Квон Сіу-Хін

На останній сходинці Топ-10 — бізнес-вумен із Китаю зі статком у $15,1 млрд. ЗМІ називають пані Квон «матріархом сім’ї Квон», адже вона має 41,53% акцій Sun Hung Kai Properties (найбільший забудовник в Гонконзі) та й досі впливає на директорів конгломерату — своїх синів Уолтера, Томаса і Раймонда, — хоча офіційно відійшла від справ у 2011 році.

Джерело: forbes.com

На фото: Франсуаза Бетанкур-Маєрс. Автор Bernard Patrick/ABACA

— Читайте також: FinTech4Women: 5 бизнес-лайфхаков от Натальи Лимоновой

Новини партнерів