Буває важко знайти переконливу книгу для самопідтримки. Вони можуть бути поблажливими або повчальними, а можуть навіть додавати нам тривог. Проте найкращі книги для самопідтримки мають певні спільні риси: вдумливі роздуми в поєднанні з м’якими настановами, особисті інсайти в поєднанні з ширшими знаннями.
Хочемо з вами поділитись найкращими книгами для допомоги собі. Щоб краще витримувати невизначеність та помічати, що з вами відбувається. А також підтримати себе у надскладні часи для України, враховуючи останні події — бомбардування клініки “Охматдит” в Києві та інші області.
9 книг для самопідтримки:
Насім Ніколас Талеб “Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті”.
В умовах невизначеності ми прагнемо сталості, однак саме вона стає перешкодою на шляху до розвитку. Дивовижно, та завдяки невизначеності й впливу змін люди, речі та цілі системи можуть еволюціонувати й ставати кращими. Цю рису Насім Талеб називає антикрихкістю й окреслює прості правила, які допоможуть обернути непередбачуваність і невизначеність на джерело самовдосконалення.
Віктор Франкл, “Сказати життю Так. Психолог у концтаборі”.
Франкл віднайшов стратегії, що утримують людину над прірвою, захищають розум від божевілля та надають сенс життю. Свій жахливий досвід виживання він описав у книжці, яка допомогла мільйонам людей віднайти себе та змінити життя. Віктор Франкл доводить, що тільки-но людина знаходить сенс свого існування, вона отримує сили, щоб здолати будь-які випробування.
Еріх Марія Ремарк “На Західному фронті без змін”.
Реалії війни — це кров і бруд, крики й смерть, ницість і мужність, виживання на межі людських можливостей. Ця книжка — не викриття і не сповідь. Це лише спроба розповісти про покоління, яке занапастила війна, про тих, хто став її жертвою, навіть якщо врятувався від снарядів.
Наріне Абґарян, «Далі жити». Книжка про тих, хто пережив війну. І тих, хто ні
Книжка про людей, які пережили війну. І про тих, хто ні. Про трагедію народу, про біль утрат і про надію. Короткі, але надзвичайно душевні й емоційні оповіді з життя горян, мешканців містечка Берда. У кожному рядку — біль, тривога, сльози. Та хоч би як не було важко і сумно, життя триває, бо потрібно жити далі. І цінувати життя, що, попри всі буревії лихоліть, прекрасне й неповторне.
Волінн М, “Це почалося не з тебе. Як успадкована родинна травма формує нас і як розірвати це коло”
Депресія, тривога, фобії — ви успадкували все це від попередніх поколінь! Родинні патерни, заховані й закодовані у поведінкових моделях, відіграють значну роль у нашому емоційному та фізичному здоров’ї. Вони пригнічують, ставлять хрест на самореалізації та перетворюють життя на пекло. Але є спосіб, як виявити родинні патерни через поведінку та фізичні симптоми. Розробляючи генограму, тобто розширюючи сімейне дерево, треба створити мапу травматичного досвіду, що передається від покоління до покоління. За допомогою візуалізацій та прямого діалогу можливо віднайти шляхи до інтеграції та відновлення психічного здоров’я. Так, це почалося не з вас. Але ви здужаєте це припинити й почати жити щасливим, спокійним і повноцінним життям.
Опра Уінфрі, Брюс Д. Перрі, “Що з тобою сталося? Про травму, психологічну стійкість і зцілення”
Глибокий аналіз травм минулого, негативних патернів і спогадів — спільна робота Опри та психіатра Брюса Перрі. Це щира розмова, під час якої ви плакатимете: від болю, що поступово стихатиме, від жахливих спогадів, що стиратимуться з пам’яті, і від щасливого відчуття крил на злеті…
Джудит Герман, “Психологічна травма та шлях до видужання. Наслідки насильства — від знущань у сім’ї до політичного терору”
Ця книга – плід двох десятиліть досліджень та клінічної роботи з жертвами сексуального насильства і насильства в сім’ї, а також з ветеранами бойових дій та жертвами політичного терору. В ній ідеться про відновлення зв’язків: між публічним та приватним просторами, між індивідом та громадою, між чоловіками та жінками. Книга стане незамінною для психологів, психотерапевтів, лікарів і тих, хто, зазнавши насильства, шукає шлях до видужання.
Бессель ван дер Колк, “Тіло веде лік. Як лишити психотравми в минулому”
Травматичний досвід закарбовується в тілі та змушує людину щоразу наново проживати біль. Доктор Бессель ван дер Колк взяв на себе обов’язок відшукати шляхи звільнення з цієї пастки. Його практичні та теоретичні дослідження психологічної травми безцінні, коли треба перебудувати сприйняття, усвідомити причину страждань, знайти вдалий спосіб лікування й наново пізнати себе.
Пітер Левін, “Зцілення від травми”
Сучасна психіатрія ставиться до багатьох довгострокових наслідків травми як до невиліковної хвороби, яку лише частково можна контролювати за допомогою ліків або через управління поведінкою. Медикаменти іноді можуть бути дуже помічними, але самі по собі вони неефективні, вважає автор цієї книги доктор Пітер Левін. У результаті багаторічних досліджень і клінічної роботи він створив унікальний підхід, що ґрунтується на фізичних та ментальних вправах, які допомагають очистити тіло й розум від згубних наслідків травматичного досвіду.
Читайте також:
- Що дивитись на Netflix у липні 2024 року: 44 найочікуваніших фільмів та серіалів
- Що подивитися в кінотеатрах: найочікувані фільми липня 2024 року
- Гороскоп на липень 2024 року: що обіцяють зірки усім знакам Зодіаку
- Любовний гороскоп на липень 2024 року: хто зі знаків Зодіаку повернеться до минулого
- Фінансовий гороскоп на липень 2024 року: хто зі знаків Зодіаку витратить велику суму грошей
- Магнітні бурі у липні 2024 року: коли та на що чекати
- Вихідні на природі всією родиною: що взяти з собою на пікнік та які страви готувати на багатті
- Безоплатна психологічна допомога військовим та їхнім родинам — куди звертатися
- «Гаррі Поттер і філософський камінь»: все, що варто знати кожному прихильнику
Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram