«Тренер дозволяє! 50 міфів про схуднення», Віктор Мандзяк

"Думайте струнко, а сідниці підтягнуться!" Відомий тренер та фітнес-блогер Віктор Мандзяк видав свою нову книгу

Тренер дозволяє! 50 міфів про схуднення
18.11.2021

Пiв мiльйона пiдписникiв у мережi «Фейсбук», понад 200 тисяч — в Інстаграмi! Вiктор Мандзяк — вiдомий фiтнес-блогер, професiйний тренер. Разом зі своєю командою допоміг набути бажаних форм 10 тисячам українців та українок. Популяризатор здорового схуднення, руйнiвник мiфiв, тренер Вiктор учить передусiм мислити струнко, а сiдницi пiдтягнуться!

Уявіть собі: солоденьке — можна. Шоколад, фастфуд, морозиво? Тренер дозволяє! Чогось бiльше, чогось менше. Можна солити страви, їсти по-людськи, а не «пташиними» порціями, і навiть запивати все водою. Монодієти, харчування сонячним промiнням чи що там ще вихваляють фiтнес-б(л)огинi — це не про схуднення!

50 мiфiв, що заважають позбутися черевця та бокiв, будуть зруйнованi, а об’єми талії та стегон — зменшенi. Хотiти схуднути — не соромно. Соромно вiрити побрехенькам про злi цукерки та пiдступнi вуглеводи. Готовi дізнатися, чому популярнi дієти не спрацювали? І не ховайте далеко вузькі джинси, що їх придбали для стрункішої версії себе…

«Тренер дозволяє! 50 міфів про схуднення», Віктор Мандзяк

Перш ніж познайомити наших читачів з уривком нової книги Віктора Мандзяка, ми скористалися нагодою і поставили тренеру кілька питань:

— Так, як було у дитинстві, уже не буде?? Коли їси скільки влізе і жодного зайвого грама.

— Їсти скільки хочеш і що хочеш, і не набирати зайвої ваги – не вийде. Ми їли багато, але ми були фізично активні, ми пізнавали світ. Наш організм ріс і потребував багато калорій, будівельного матеріалу — тобто їжі. Ці калорії не відкладались у вигляді жиру, бо, щоб ми  росли, вони йшли на збільшення тіла.

Але я вам скажу що і зараз діти не мають можливості їсти стільки, скільки хочуть, бо нинішні діти стільки не рухаються. У будь-якому віці треба слідкувати, що і скільки ти споживаєш. Просто в дитячому віці зайві калорії не вважаються зайвими, бо вони йдуть на ріст.

— Тренажери чи вправи з власною вагою — що краще?

— Для схуднення немає значення, тренуєтесь ви з вагою власного тіла чи на тренажерах. Суть у тому, що ви робите, як ви робите, скільки ви робите і так далі.

Тренажери – це всього лише інструмент. Така ж можливість є і коли тренуєтесь з вагою власного тіла. М’язам все одно, чи ви працюєте на тренажерах, чи виконуєте вправу з вагою власного тіла: вони скорочуються і тягнуть кістку до себе.

«Тренер дозволяє! 50 міфів про схуднення», Віктор Мандзяк

Уривок з книги «Тренер дозволяє! 50 міфів про схуднення»

Мiф 33 З ВIКОМ ЗНИЖУЄТЬСЯ МЕТАБОЛIЗМ

Спостережливий безшерстий примат мав би зауважити цікаву тенденцію: що довше представник його виду тупоче землею, то більше жиру в його тілі. Коли я кажу «тупоче», то не маю на увазі фізичну активність, це образно про вік. Коли він ходить по землі туди-сюди 20 років, то жиру в його тілі не дуже багато. У 30 років — більше, в сорок — ще більше. Гадаю, тенденцію ви вловили. Кажуть, що причина цього неподобства схована у швидкості метаболізму. Подейкують, що з віком обмін речовин сповільнюється і жир прилипає до тіла, як мухи до меду. Я, хоч і неохоче, змушений погодитись з цим «подейкуванням», але хочу зробити одне дуже важливе уточнення. Вік не є причиною зниження метаболізму, а справжньою причиною цього явища є зміна способу життя з віком. Але давайте все по черзі.

Зазвичай, коли говорять про швидкість метаболізму, мають на увазі енерговитрати організму в стані спокою. Великі енерговитрати — швидкий метаболізм, малі — повільний. Метаболізм дещо знижений при гіпофункції щитоподібної залози, сповільнюється він і під час схуднення. Але ці чинники не залежать від віку. В тілі кожного з нас є і жир, і мускули. Жир і мускули, як і будь-які інші тканини тіла, витрачають енергію. 1 кілограм людського сала потребує 4 кілокалорії на добу, кілограм м’язів — 13.

Таня і Люба — найкращі подруги з глибокого дитинства. Разом гралися в квача, разом ходили до школи. Люба навіть була дружкою на весіллі Тані і за місяць опісля вийшла заміж за дружбу. Доля їх не розлучає вже півстоліття. Мені важко зрозуміти, що їх так міцно пов’язує весь цей час, адже вони кардинально різні. Таня веде активний та здоровий спосіб життя. Вона тричі на тиждень ходить у фітнес-центр, піднімає там гантелі, зі штангою присідає, в планці стоїть. Удома на неї чекає філе хека з овочами чи якась схожа здорова їжа. Любу ж силою на тренування не затягнеш, а хек вона їсть тільки в гостях у подруги, і то, аби її не образити. Полюбляє Люба піцу «Маргарита» і гризти молочний шоколад, читаючи черговий роман про нелегку жіночу долю. Люба взагалі любить спокій і не терпить активного відпочинку, особливо відтоді, як Таня потягнула її «підкоряти» одну з вершин Карпат — гору Піп Іван.

Я не міряв швидкість метаболізму цих найщиріших подруг, бо я їх вигадав. Таня і Люба — героїні моєї книжки, а не реальні представниці прекрасного на планеті. Але, проаналізувавши їхній спосіб життя, можна припустити, що в Тані більше мускулів і менше жиру, ніж у Люби. А позаяк м’язи навіть у стані спокою витрачають утричі більше калорій, ніж жири, метаболізм у Тані швидший. Швидкість метаболізму залежить не від віку, а від композиції тіла: багато м’язів, мало жиру — швидкий метаболізм; мало м’язів, багато жиру — повільний. А композиція тіла залежить від способу життя. Якщо ви виконуєте фізичні вправи, вживаєте достатньо білка, не переїдаєте, то з віком ваш обмін речовин не буде знижуватись. Якщо ж ви ведете пасивний спосіб життя, харчуєтесь абияк, то з віком ваші м’язи замінятимуться жиром, хоч маса тіла не обов’язково буде рости.

В результаті цих змін ви не тільки нагадуватимете м’яч, що напоровся на цвях, а ще й ваші енерговитрати у стані спокою знизяться. У нашому суспільстві дійсно з віком у людей знижується метаболізм, але причина цих змін — не вік, а спосіб життя. Розумні ссавці з віком стають статичнішими, лінивішими до життя. М’язова тканина деградує, а жирова цвіте і пахне. Ні здоров’я, ні гарної фігури, ні швидкого обміну речовин. Потрібно розуміти, що не повільний метаболізм призводить до зайвої ваги, а зайва вага сповільнює обмін речовин. Це вам на подумати.

Придбати книжку можна тут