Три українські стрічки потрапили до програми кінофестивалю у Манчестері

14.03.2024

Манчестерський міжнародний кінофестиваль організує покази кінофільмів з усього світу. Цьогоріч у конкурсній програмі фестивалю NARRATIVE FEATURE братимуть участь три українські стрічки. Про це повідомляє Держкіно України.

«Назавжди-назавжди», режисерка Анна Бурячкова

У центрі сюжету драми — історія підлітків 1990-х, які намагаються розв’язувати дорослі проблеми. Головна героїня Тоня переходить у нову школу в спальному районі та потрапляє до компанії відчайдушної молоді. У неї з’zявляються нові знайомі, друзі і нове кохання. Проте складне минуле дівчини переслідує її, заважаючи новій дружбі та романтичним стосункам. Все це призводить до заплутаного любовного трикутника. Чи зможе Тоня знайти власний шлях? Чи загубиться у нових суперечливих стосунках?

Читайте також: Український фільм відзначили на кінофестивалі в Італії

«Довбуш», режисер Олесь Санін

Основою історичної стрічки стала легенда про братів Довбушів, яка надихає покоління тих, хто бореться за свободу рідної землі. На початку 18 століття жорстоке правління шляхти змушує гуцулів тікати в гори. Двоє братів, Олекса та Іван Довбуші, опиняються поза законом і стають опришками. У пошуках помсти панам за вбивство батьків Довбушів, брати стають ворогами один одному. Цей фільм — про силу і любов Олекси Довбуша, про зраду і кривду, про життя і смерть.

Читайте також: Український фільм «Ля Палісіада» номіновано на премію Європейської Кіноакадемії: подробиці

«Ти мене любиш?», режисерка Тоня Ноябрьова

Цей фільм — історія дорослішання, яка розгортається напередодні падіння СРСР. Головня героїня драми — 17-річна Кіра, яка живе у Києві 90-х років. У неї люблячі батьки, навчання у Київському театральному училищі та багато друзів навколо. Та водночас все руйнується. Дівчина закохується у фельдшера і перебирається в комуналку. Разом із цим вона розуміє, що її попереднє життя було красивою утопією, яка мало пов’язана з реальною дійсністю. Головна ідея фільму – усі потребують любові та мріють почути «Так» у відповідь на запитання «Ти мене любиш?».

Читайте також: Український фільм «Довбуш» б’є рекорди прокату: подробиці

Манчестерський кінофестиваль – це міжнародний кінофестиваль, який проводить покази кіно з усього світу. Цього року кінофестиваль проходитиме з 15 по 24 березня.

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram