Три українські вчені стали лоуреатками премії «Для жінок у науці» 

Докторка технічних наук, старша дослідниця з Інституту сцинтиляційних матеріалів НАН України Ірина Беспалова, кандидатка фізико-математичних наук, Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України Валентина Носенко та кандидатка хімічних наук, старша дослідниця, Інститут хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НАН України Ірина Сулим стали лауреатками четвертого сезону премії «Для жінок у науці» глобальної програми L’Oréal UNESCO.

Премія реалізовується в Україні вже четвертий рік поспіль. Її мета підтримати та відзначити талановитих жінок-науковиць, заохотити молодих жінок обирати наукові професії та допомагати їм у їхній кар’єрі. Для участі у жінки повинні мати науковий ступінь, наявність публікацій у журналах, що індексуються в міжнародних  наукометричних базах Scopus та/або Web of Science та бути соціально активними задля популяризації наук.

Журі отримало 172 заяви від науковиць з 25 міст України, 99 вищих навчальних закладів України та 29 інститутів НАН України. Учасницями є 115 кандидаток наук та 52 докторки наук. Серед найпопулярніших  напрямів, якими займаються аплікантки: математика (29 заяв), хімія (19 заяв), медицина (17 заяв), фізика  (15 заяв), біологія (14 заяв), фізико-технічні проблеми матеріалознавства і енергетики (11 заяв), науки про  землю (6 заяв) та інші (61 заява). 

Кожна лауреатка отримає грошову премію в розмірі 150 000 грн, яка може бути використана переможницями на власний  розсуд. Окрім визнання трьох лауреаток серед ТОП 10 фіналісток, цього року за рішенням журі було  відзначено ще декілька учасниць премії за визначні успіхи в їх науковій кар’єрі.