Цифровое детство: 16 мобильных игр для самых маленьких

Детям от 1 до 3 лет

08.06.2016

Коли діти підростають, вони люблять дивитися на свої фото, де вони ще малі, впізнавати себе. Ігри, з яких виростають діти, їм уже не цікаві, але вони пригадують своїх улюблених героїв, діляться з однолітками своїми враженнями, які з часом швидше всього затруться новими, яскравими подіями, знаннями. А десь всередині завжди залишається початкове пізнання світу, техніки, гри…

Всі ці програмки випробували троє діток Ксеня, Святко і Даня. Спочатку ними бавилися ми, їхні мами, бо для дошкільнят, а тим більше дуже маленьких дітей, варто ретельно підбирати ігри на гаджетах. Далі ми дивилися, що подобається нашим малим у цих додатках. Зазвичай, діти люблять ділитися враженнями під час гри, то ж більшістю ігор я і Христя бавилася разом з дітьми, коли їм було більше року. У нас з подругою Христею назбирався матеріал (більше півтори десятка перевірених ігор), яким можемо поділитися з батьками маленьких дітей.

В описі кожного додатка вказую, в якому віці дітям було цікаво ним бавитися, видавця (тут як і з автором книг — варто знати тих, хто створює якісний продукт) та де можна завантажити чи купити ці додатки.

Дітям від року до півтора-двох

Ladybird Peekaboo — хованка-відгадувалка англійською

Перша річ, яку моя подруга Христя купила донечці Ксенії за порадою знайомих. Мої хлопці, як старші за віком, вже мали гру на планшеті. За словами Христі, програма не стала улюбленою у Ксені, але її перевага у доступній механіці, простому мінімалістичному інтерфейсі. Одним словом, гра справді доступна найменшим за функціоналом. «Думаю, якби вона ще й розмовляла не англійською, а зрозумілою малій мовою, то сподобалась би значно більше», — поділилась Христя враженнями. У грі є на вибір чотири різних сцени: море, ферма, дикі тварини і транспортні засоби. Видавці вказують, що діти від 7 місяців можуть спробувати бавитись, у нас це було як мінімум вдвічі пізніше. І моїм хлопцям дуже подобалося.

1

Видавець: Penguin Books. Гру можна купити на Google Play та App Store.

Peekaboo Toy Box — коробка з несподіванкою

Мої хлопці хотіли побачити, що знаходиться всередині коробки з подарунком? Потішні іграшки вистрибували і дивували їх. Десь з півторарічного віку це було цікавою і потрібною їм забавкою. Святик і Даня пробували вгадати, яка іграшка вискочить з коробки. Вони дізнавалися нові слова, проходячи невеличкі інтерактивні взаємодії, наповнювали ранній словниковий запас. У таку гру малюк може грати самостійно, тут немає реклами чи зовнішніх переходів. Тут діти, як справжні дослідники шукають свої іграшки і в програмі передбачено кілька десятків різних взаємодій та ситуацій з веселими анімаціями.

2_1

Видавець: By Peapod Labs LLC. Гра доступна для покупки на App Store.

Хто у горах? – пізнавальна історія та міні-ігри

Наша рідна «Хто у горах?» у моїх хлопців не довго затрималася, бо на момент її запуску, діти з неї вже виросли. Ми рекомендуємо цей додаток для дітей від року до трьох. А маленькій Ксені відразу сподобалися персонажі, і дід Іван, і тваринки. Правда «в смак» до гри вона ввійшла вже значно пізніше. Зі слів Христі, спочатку Ксеня просила про допомогу маму, а десь з року і 9 місяців вона грала абсолютно самостійно, причому як простий «кліпчик», так і пазлики-крутилки «тваринки з третинки». Гра дуже простенька, але водночас самобутня. З нашими карпатськими персонажами, народною музикою, зі справжнім дитячим голосом маленького хлопчика Михайлика. В додатку максимально простий функціонал, адаптований для вікової категорії 1-3 рочки. Подання матеріалу у формі гри – діалогу між мамою та дитиною сприяє реальній взаємодії батьків і дітей. А веселі анімації рухомих та озвучених персонажів просто створюють добрий настрій. А ще можна безкоштовно завантажити Нравки – різноманітні творчі завдання для малюків з персонажами нашої гри.

3

Видавець: Nravo Kids. Гра доступна на App Store, Google Play, Windows Phone, історія «Хто у горах» у вільному доступі, додаткові міні-ігри платні.

Картки Домана – картинки з назвами

Маю ще одну рекомендацію від Христі та Ксені. Це гра «Картки Домана» з тваринами і рослинами українською (озвучені і опубліковані Оксанкою і Славком Дяками). Христя вмикала гру Ксені з річного віку, коли була проблема ввечері їхати кудись в автомобілі (мала погано переносила навіть короткі переїзди від бабці додому в темну пору доби). Маленька сама тицяла на картки, слухала назви. До речі, є і проста відео-версія цих карток. Окремі додатки створені для різних тем: фрукти, овочі, дикі та домашні тварини, різні речі.

4_2

Видавець: VyaDya. Додатки є у вільному доступі на Google Play. Загалом, є чимало ігор такого типу в інтернет-магазинах.

Little Learners Play and Learn – англомовна гра для найменших

Наші діти починали освоювати планшети з англомовними додатками. І це нас найбільше мотивувало робити щось своє. Бо українською на той час були якісні абетки, а для малюків нічого. Але поки що розкажу про наступну гру, випробувану Ксенею – Little Learners Play and Learn. Малюк клацає, а на екрані відбувається щось цікаве. Іграшки хитаються, тваринки їдять їжу. Гра коротенька (як і всі для зовсім маленьких дітей), але має дуже симпатичний дизайн, і Ксені подобалась довший час (особливо «хрумати» їжу пальцем обожнювала), бавилася десь після року.

5

Видавець: Parragon Books Ltd. На Google Play  та App Store дві міні-гри безкоштовні, решта – за гроші.

Peekaboo, I See You! – гра в хованки

Для півторарічних малюків ігри з серії Peekaboo – це саме те, що їм потрібно. Ще одна «шукалка», вже більше схожа на реальну гру в хованки, в яку бавилися наші діти. Кумедний герой щоразу ховається за одним із трьох предметів. В цій грі дуже веселі звуки, ну і досить гарно зроблені анімації/реакції на успішні пошуки героя. «Чесно кажучи, я так досі і не докупила платну частину гри, але навіть в рамках одного безкоштовного “світу”, Ксеня отримує масу задоволення від пошуків», – описала її мама Христя на своєму блозі. Мої діти також бавилися в усі ігри Peekaboo, згадані в огляді, у рік і три місяці, півтори року і десь до двох. Тут все просто і малим діткам цікаво, вони шукають, досліджують, працюють пальчиками.

6

Видавець: Ticklemind AB. Завантажити частково доступну і в основному платну програму можна на Google Play та купити на App Store.

Дітям після двох рочків

Мишеняткова абетка

Хоча додаток, по ідеї, і розрахований на старших дітей (тих, що вже вчаться читати), але зроблений дуже симпатично і грамотно – так, що навіть маленькі дітки залюбки в неї граються. Мабуть, одна з беззаперечних фішок цієї абетки – живе спілкування рідною мовою. Всі ці репліки мишенятка, на які малюки охоче відповідають. Ну і сама ідея гри – з трактором та причіпами, і предметами, які треба туди закидати. Найменшим навряд чи вдасться самостійно «тягнути» предмети, але в грі мудро передбачені альтернативні варіанти продовження гри, наприклад простий клік на стрілку «Далі»… Одним словом, абсолютний must have! Наші діти вже з двох років активно бавились з Мишенятком і  для моїх хлопців тільки зараз актуально вчитися читати, а з «Мишенятковою абеткою» це проходить так захоплююче і легко, бо це ж забавка.

7_2

Видавець: Impulsis. Як розробник дитячих ігор, можу сказати, що програма дуже якісна і зроблена з душею. До того ж, вона є безкоштовною на Google Play та App Store.

Kapu Forest – гра з високими оцінками

Коли Ксеня почала бавитися в цю гру, її мама Христя зробила в описі ігор на своєму блозі такий запис: «Гра, яку я просто обожнюю! Графіка, ідея гри, виконання різних деталей – все просто бездоганно! Ідеальна для нашого віку, ще й з елементами навчання. Взагалі дивуюся, чому вона безкоштовна? Коротше, завантажуйте терміново, вам сподобається!». Моїм дітям в дворічному віці ця гра дуже подобалася: тут немає обмежень за часом, немає правил і завжди весело. Тут діти мають повний контроль і можуть досліджувати ті іграшки, що вони хочуть. Вони ніколи не застрявали на одному рівні, бо тут багато різних тем. Інтуїтивно діти вчилися, як використовувати мобільний телефон або фотоапарат, пригадую, що це було в цікавій ігровій формі і було розвагою для всієї сім’ї, коли ми були разом. Багато англомовних видань та спеціалізованих по дитячих додатках, такі як The Guardian, Computer Arts, Apps4Kids.net, The iPhone Mom, дали позитивну і високу оцінку програмі.

8

Видавець: Kapu Toys. Гра безкоштовна на Google Play та платна на App Store.

Pepi Tree – гра про звірят та їх дім

Цій грі ми з Христею як мами поставили тверді 5 балів з 5 можливих! Персонажі, сюжет, механіка, звуки – все на вищому рівні. За цю гру не шкода заплатити невелику суму, яку за неї просять. Спробуйте Lite версію, і переконаєтеся – у вільному доступі є два рівні. Гра для розвитку – діти самі досліджують дерево-житло тварин, їх звички. Можна дізнатися чимало фактів про звірят: як вони виглядають, як і що вони їдять або як саме отримують їжу, де саме вони живуть – в гілках, на листках або під землею, коли вони сплять, і на цьому не вичерпується інформативність програмки. Нашим діткам гра дуууже сподобалася. Загалом, гра цілком підходить і для 3-4 річних діток. Тут доволі насичена атмосфера. Дерево виглядає не просто як дім одного звірятка, а як ціла еко-система, де є свої, можна сказати, поверхи. Тут живуть разом гусениця, сова, павук, білки, а також їжак і кріт. Кожен з них живе на окремому «поверсі» дерева. І для кожного звіряти є різні завдання, що і є частинкою великої цілісної ігри.

9

Видавець: Pepi Play. Для завантаження та покупки гра доступна на Google Play, безкоштовна на App Store.

Lego Duplo Train

Мабуть, те, що це гра про поїзд, і зіграло вирішальну роль для моїх хлопців. Даня в той час навіть на малюнках домальовував поїзди, а іграшка поїзд чи про поїзд йшла на ура. Навіть подорож на справжньому поїзді ми дуже довго обговорювали. В цій грі мої хлопці знайшли купу потрібних і цікавих для них завдань: можна було бути машиністом поїзда, займатися навантаженням вантажів, будувати мости, зупиняти поїзд на перехрестях, допомогти пасажирам сісти на поїзд, а ще прокласти нові доріжки, щоб направити поїзд навколо перешкод. Це велика організаційна робота. Хлопці хотіли бавитись часто, обговорювали між собою сам поїзд і все, що відбувається в грі. В ній доволі легко зорієнтуватися і можна бавитись одночасно двом дітям, якщо вони вміють домовлятися між собою. З дворічного віку у Дані ця гра доволі довго була улюбленою.

10

Видавець: LEGO Systems, Inc. Гра доступна для вільного завантаження на Google Play та App Store.

Завітай у гості

Моя подруга Христя описала свої враження так: «Гарне україномовне озвучення, цікава логіка гри. На відміну від їхніх електронних книжок, які Ксеня поки не зацінила, гра “Завітай у гості” періодично привертає увагу малої гравчині». Треба визнати, ця гра – чисто розважальна, особливого навчального моменту (крім координації рухів і вміння бавитися) вона не несе». На цей додаток я натрапила, коли робила огляд різних українських елелектронних книг і віднесла її до якісних додатків для малюків, хоча і 4-5 річним дівчаткам це буде актуально і цікаво. Якщо дитина не вміє читати, не біда — всі завдання легко зрозуміти, оскільки вони озвучені. Є можливість вибрати зручну користувачеві мову: англійська / українська / російська. У грі «Чаювання» є 11 веселих гостей. Бабуся в’яже теплий шарф, дідусь читає газету, лялька Поліна постійно змінює зачіски, а ще за столом можуть сидіти тваринки. Гостям можна накладати на тарілки фрукти, печиво чи тістечка, наливати чай, якщо вони випили напій з горнятка.

11_2

Видавець: Glowberry Books. Гра «Чаювання» є у вільному доступі, а дві інші гри «Пікнік» та «Новий Рік» — платні. Програму можна завантажити безкоштовно на AppStore та Google Play.

Ігри для дітей до 3 +

Sea Puzzle Lite — Toddlers

Це морська головоломка, тут під водою можна кататися і зустрічати риб, крабів, каракатицю, кита. Гра розвиває просторову орієнтацію, розпізнавання форми  і дрібну моторику. Так гарно показати дітям не тільки звичних тваринок, а й зробити можливою фантастичну підводну мандрівку. Діти мають можливість пливти на підводному човні, досліджувати глибокі води, зустрічати дружніх риб і чарівних морських істот. Суть завдань у тому, щоб  правильно з’єднати смуги і оживити морських істот та човника. Наскільки пригадую, гра дітям подобалася і в них було багато позитивних емоцій та запитань про те, що відбувається в підводному світі.

12_2

Видавець: By Pangolin Ltd. Гру можна завантажити на App Store.

Monkey Preschool Lunchbox – гра для дошкільнят

Завдання гравців — допомагати мавпі скласти обід. Вся закуска — це набір з семи захоплюючих розвиваючих ігор для дітей від 2 до 5 років. Це ігри про літери, цифри, форми, розміри, відмінності та з’єднання частин у ціле. Наприклад, як виглядає гра про літери. Мавпочка хоче тільки фрукт, який починається з певної літери. Гравець має вибрати плід, який починається з цієї літери. Так діти засвоюють букви і звуки. Далі гравець допомагає мавпочці порахувати фрукти, які вона бере на обід, або зібрати апельсин, який розлетівся, чи вибрати фрукти того кольору/форми, що просить тваринка. Загалом, це стандартний набір ігор, які люблять діти в дошкільному віці і тематика, яку вони вивчають з різних джерел. Мої діти мали симпатію саме до цієї гри, то ж ділюся з усіма.

13_2

Видавець: THUP Games. Гру можна купити на Google Play та App Store.

Sago Mini Pet Cafe – гра про кольори та форми у смаколиках

Дуже схожа за тематикою, як і попередня гра, ця програмка про стандартні речі для малечі. Але тут ми вже годуємо кількох тваринок. А сам процес та результат наочно показаний безпосередньо в анімаціях. Тут діти самі готують смачне і різнокольорове частування для персонажів і спостерігають, як тваринки стають ситими і задоволеними. Звернула увагу, що є близько 15 різних мов.

14_2

Видавець: Sago Sago. Гру можна купити на App Store, а також багато іграшок з цієї серії є на Google Play як платно, так і у вільному доступі.

Toca Tea Party – смачна гра про їжу

Ця гра підходить як дівчаткам, так і хлопцям, і найкраще нею бавитись цілою компанією. Діти сідають довкола планшета, сервірують стіл, вибрають улюблені печиво і тістечка, готуюють чай і починається їхня смачна вечірка. Навіть є плюс, що після такого чаювання не потрібно прибирати стіл. Дітям легко і зручно орієнтуватися і саме пригощання, поїдання смаколиків вони роблять просто торкаючись на екрані до вибраних страв під веселі звуки. Тут є дев’ять видів тортів і печива на вибір, кожного разу нові кольори для посуду, зручне керування та очищення, якщо хтось розлив напій. Тут немає переможців і переможених, це просто гарний час для дітей за приємним заняттям.

15

Видавець: Toca Boca AB. Гру можна купити на App Store.

Pepi Bath Lite – гра для малюків про гігієну

Додаток про різні гігієнічні процедури був для нас дуже корисним. Як мити вушка і чистити зубки інколи добре повчитися з цікавими персонажами. Крім того, тут виходить так, ніби дитина ще й дбає про іншого, щоб він був чистеньким. В грі дитина обирає свого героя (хлопчика або дівчинку) і доглядає за ним – пере одяг, чистить зуби, вмиває, купає, водить в туалет. Такий прикольний мікс розважально-ігрового і пізнавально-освітнього моментів. Ну і зроблена програма дуже якісно. Є лайт версія з двома міні-іграми і повна версія за символічні гроші. Діти можуть самі вибирати, що і за чим робити, немає ніяких вимог, і ми навіть з гумором та значно легше пройшли всі моменти обов’язковості гігієни з дітьми.

16

Видавець: Pepi Play. На Google Play та App Store.

До переліку цих добрих ігор залишається тільки одне маленьке побажання батькам, яким би не було авторитетним джерело інформації, завжди прислухайтеся до думки дітей, якщо їм гра подобається, то варто її залишати. І навпаки, якщо вона якісна, розвиваюча, але дитині не до смаку, то, відповідно, бавитись нею вона не буде. Тому за найменшої нагоди долучайтеся до гри разом з малюками. Спільна гра (як і будь-яка взаємодія) тільки сприяє добрим стосункам і взаєморозумінню.

— Читайте также: 10 украинских электронных книг для детей

Новини партнерів