За всю історію кінематографа було багато потужних військових фільмів, присвячених конфліктам, таким як Перша світова війна, Друга світова війна, війна в Афганістані, В’єтнамі та нині в Україні.
Військові фільми можуть пролити світло на менш відомі конфлікти та людську ціну війни, слугуючи важливим нагадуванням про наслідки для невинних людей, які опинилися в епіцентрі кровопролиття.
Читайте також: Що дивитись на Netflix у квітні 2024 року: 43 найочікуваніших фільмів та серіалів
Такі фільми, як «20 днів у Маріуполі», «Перевізниця», «Довга Доба» та “Ми, наші улюбленці та війна” демонструють жахливі події загарбницької війни Росії проти України, геноциду українського народу та боротьбу українців за життя.
Незалежно від того, чи є ви випадковим кіноманом, чи захопленим любителем, наша добірка кіноновинок про війну стане гарним нагадуванням про ціну життя.
Читайте також: Роковини повномасштабної війни в Україні: фільми та серіали про російсько-українську війну
Фільми про війну, про які варто знати і які варто переглянути
Хлопчик і чапля (2023)
“Хлопчик і чапля” – це анімаційний фільм 2023 року, створений легендарним Хаяо Міядзакі, який занурює глядачів у вир емоцій та глибоких роздумів. Фільм знято по однойменному роману Гендзабуро Йошино, 37 року, але має оригінальний сюжет. Махіто, юний хлопчик, який сумує за матір’ю, вирушає у мандрівку у дивовижний світ, де межують життя і смерть. Там він зустрічає загадкову чаплю, що і стає його провідником у цій вражаючій подорожі. Зрештою, Махіто приходить до розуміння, що життя — це не просто низка подій, а безперервний процес оновлення, новий етап у безкінечному колообігу часу. Повертаючись у свій світ, він несе з собою не лише відповіді на свої запитання, але й внутрішню силу, яка допоможе йому подолати будь-які труднощі та цінувати кожну мить свого унікального життя.
20 днів у Маріуполі (2023)
“20 днів у Маріуполі” – це не просто фільм, це свідчення про жахливі події, що розгорталися в українському місті Маріуполі під час російської облоги у 2022 році. Стрічку створено українською командою на чолі з військовим кореспондентом Мстиславом Черновим, фотографом Євгеном Малолєткою та продюсеркою Василісою Степаненко. Фільм здобув визнання не лише в Україні, а й на світовій кіносцені. Отримав престижну нагороду в категорії “Найкращий повнометражний документальний фільм” на церемонії вручення Оскара 2024 року, ставши першим українським фільмом, який отримав цю нагороду. Фільм також був відзначений премією BAFTA в категорії “Найкращий документальний фільм”, а також номінований на “Найкращий фільм іноземною мовою”.
- Більш ніж 20 нагород: Загалом фільм здобув понад 20 нагород та 40 номінацій на міжнародних кінофестивалях.
- Демонстрація в ООН: “20 днів у Маріуполі” був показаний перед засіданням Генеральної асамблеї ООН у вересні 2023 року, щоб привернути увагу світової спільноти до трагедії, що сталася в Маріуполі.
Перевізниця (2024)
Серіал “Перевізниця” – це драматична історія про звичайну українську жінку Лідію, яка у перші тижні повномасштабного вторгнення росії вирішує стати волонтеркою та вивозити людей з гарячих точок.
Це не просто історія про евакуацію людей, а й глибокий погляд на життя українців у часи війни через призму казок, психології та адаптації до нових умов. Кожна серія – це нова подорож, нові герої та окрема драматична історія, яка розгортається на очах у Лідії та веде її до тайни загибелі рідної сестри.
Довга Доба (2024)
Документальний фільм “Довга доба” – це щоденники війни з усієї України. Зроблений з 200 годин хронік, знятих українцями на свої мобільні телефони. Ці свідчення фіксують щоденне життя людей під час війни, їхні страждання, втрати, а також стійкість та віру у перемогу.
Алан Бадоєв зізнається, що робота над проєктом “Щоденники війни” дала йому сили прожити свій травматичний досвід війни та втрат. Це був складний, але водночас важливий для нього процес.
На реалізацію задуму пішло півтора року. Команда Бадоєва переглянула 200 годин відеозаписів, знятих українцями на свої мобільні телефони. Спочатку з них зробили 10-годинну хроніку, потім 5-годинну, і зрештою скоротили до двох годин.
Бадоєв зазначає, що було важко відбирати матеріали, адже кожен запис був сповнений болю та страждань. Проте він розумів, що важливо показати світу правду про війну в Україні.
Повстання штатів (2024)
Події розгортаються у найближчому майбутньому. Сполученими Штатами котиться нищівна та всеохопна громадянська війна. Вона почалась з бажання кількох південних штатів відділитися, проте тепер переросла у масштабну битву за майбутнє країни.
Група журналістів, серед яких досвідчена фотографка (Кірстен Данст), що вже не раз висвітлювала збройні конфлікти, вирушає у небезпечну подорож до Вашингтона. Їхня мета – донести правду про війну до світової спільноти.
Цей фільм вразив мене майже з самого початку. Перше що впало в око — потужна гра акторів. Друге — перебіг подій, звуків, реакцій, з якими стикались, на жаль, всі українці. І найголовніше для мене — діалоги. В одному епізоді героїня Кірстен Данст каже: Я вважала, що мої фотографії покажуть людям жахи, до яких не можна доводити. Але люди бачили мої фото, бачили злочини скоєні іншими людьми — та все одно роблять жахливі речі.
Це настільки близько підходить до моментів у фільмі “20 днів у Маріуполі”, коли українці, які допомагали журналістській команді вірили буцім-то зняте відео матиме глобальний вплив на світову спільноту, буцімто відзняті сльози, жахи та смерті зупинять війну як тільки ці кадри потраплять до представників інших держав.
З кожним кроком стає очевидним, що керівництво країни перетворилося на диктатуру, а повстанські угрупування повсюдно чинять воєнні злочини. Журналісти опиняються у пеклі жорстоких боїв, ризикуючи життями, щоб показати світу жахливу реальність війни.
Фільм “Повстання Штатів” – це не просто бойовик, а й глибока драма, яка досліджує теми війни, влади та свободи слова. Режисер Алекс Ґарленд, номінант на премію “Оскар” за кращий сценарій, майстерно створює атмосферу напруги та безнадії, змушуючи глядачів співпереживати героям.
Лишайся онлайн (2023)
Фільм “Лишайся онлайн” розгортається навколо Лізи, волонтерки з Києва, чиє життя кардинально змінюється після того, як до неї потрапляє один із ноутбуків, пожертвуваних українцями на підтримку військових. Несподівано, вона отримує загадковий відеодзвінок від хлопчика, на ім’я Артем, який розшукує свого батька, попереднього власника ноутбука. Батько Артема, Олексій з дружиною, зникли безвісти під час жорстоких боїв за місто Буча.
З глибоким співчуттям до хлопчика, Ліза погоджується допомогти йому знайти батька. Рішення Лізи допомогти Артему змушує її ризикувати життям та безпекою своїх близьких.
Ми, наші улюбленці та війна (2024)
З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну мільйони людей були змушені покинути свої домівки, рятуючи життя. Багато з них тікали, не маючи можливості взяти з собою найнеобхідніше, але не розлучалися з найдорожчими – своїми домашніми улюбленцями.
Дехто, сподіваючись на швидке повернення, залишав тварин вдома. Собаки, прикуті ланцюгами, коти, замкнені у порожніх квартирах, та тварини з зоопарків, зачинені у клітках, – всі вони опинилися без їжі, води та догляду, очікуючи на допомогу людей.
Документальний фільм “Ми, наші улюбленці та війна” – це щира історія про тварин, які стали жертвами війни, та людей, які ризикують своїм життям, щоб їх врятувати.
Автором фільму став відомий тревел-блогер та журналіст Антон Птушкін. Він виступив у ролі сценариста, режисера, а в багатьох епізодах – і оператора. Робота над фільмом тривала півтора роки.
Спочатку проєкт планувався для західної аудиторії, адже українці й так бачили жах війни на власні очі. До роботи над фільмом було залучено чимало іноземців, а сам він створений у копродукції України та Канади.
Читайте також:
- Топ-40 найкращих та видовищних фільмів, серіалів та мультфільмів про драконів
- Найбільший гігантський кіномонстр усіх часів: 14 фільмів про Кінг-Конга
- 10 кращих фільмів про боротьбу жінок за рівні права
Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram