10 кращих фільмів про боротьбу жінок за рівні права

До Міжнародного жіночого дня пропонуємо переглянути 5 кращих фільмів, які висвітлюють феміністичну боротьбу.

08.03.2024

Витоки Міжнародного жіночого дня сягають початку 20-го століття, коли у 1908 році жінки Нью-Йорка організували марш з вимогою покращити умови праці та надати їм право голосу.

Ключовим став 1910 рік, коли в Копенгагені, Данія, відбулася міжнародна жіноча конференція, на якій Клара Цеткін, німецька соціалістка і феміністка, висунула пропозицію про встановлення щорічного жіночого дня.

Відтоді Міжнародний жіночий день став глобальною подією: люди організовують мітинги, марші та інші заходи, щоб відсвяткувати досягнення жінок і підкреслити триваючу боротьбу за гендерну рівність.

Читайте також: Що подивитись на Netflix у березні 2024 року: 58 найочікуваніших фільмів та серіалів

Міжнародний жіночий день — це гарна нагода не лише вийти на марш, але й переглянути фільми та серіали, пов’язані з несправедливістю, з якою жінки стикалися протягом історії.

Фільми про боротьбу жінок за рівні права: ТОП-10

Суфражистка / Suffragette

2015

Наша перша рекомендація — фільм «Суфражистка», реальна історія групи жінок, які сформували жіночий рух у Великій Британії до Першої світової війни. У фільмі розповідається про перших жінок, які боролися за право голосу.

Зроблено в Дагенхемі / Made in Dagenham

2010

Фільм «Зроблено в Дагенхемі» розкриває подробиці правдивої історії страйку швейних машиністок Ford у 1968 році. Тодішні події зрештою призвели до Закону про рівну оплату праці й, зрештою, до виробництва цього фантастичного фільму та його музичної адаптації Вест-Енду.

Приховані фігури / Hidden Figures

2016

Ще одна рекомендація: фільм «Приховані фігури» (Disney+). Фільм 2016 року розповідає історію трьох подруг-афроамериканок, що працювали у Національному управлінні з аеронавтики й дослідження космічного простору (NASA).

Говорять жінки / Women Talking

2022

«Говорять жінки» — екранізація роману Міріам Тоус 2018 року. У ньому розповідається про те, що робила група жінок з ізольованої менонітської спільноти, де протягом десятиліть їх одурманювали наркотиками та піддавали сексуальному насильству. Цей фільм був номінований на «Оскар-2023» як найкращий фільм.

Мулан / Mulan

1998

Мультфільм «Мулан» потрапив до нашого списку завдяки тому, що це перший фільм Disney, у якому героїня є володарем своєї долі, стає справжньою героїнею з мечем, відставляючи чоловіка на другий план.

Барва пурпурова / The Color Purple

1985

Фільм 1985 року з Вупі Голдберг у ролі головної героїні розповідає про 14-річну афроамериканку на рубежі 20-го століття, яка завагітніла від свого батька. Гарріс поневолена тим, хто дав їй життя, щоб потім бути проданою в дружини ще більшому монстру, де вона знову фізично та психологічно переживає насильство. Проте дівчина наполегливо тримається своєї мрії одного дня возз’єднатися із сестрою в Африці.

Три смерті Марісели Ескобедо / Las tres muertes de Marisela Escobedo

2020

Ще один цікавий фільм – «Три смерті Марісели Ескобедо» від Netflix. Документальна стрічка про запеклу боротьбу матері за справедливість після того, як мексиканський суд залишив на волі вбивцю її дочки. У фільмі розглядаються різні «смерті» Марісели: перша, коли її дочка Рубі, якій ледве виповнилося 16 років, була вбита. Друга, коли правосуддя Мексики виправдовує вбивцю. І третя, її вбивають у 2010 році.

Ангели із залізними щелепами / Iron Jawed Angels

2004

Цей фільм зосереджується на американських лідерах суфражисток Еліс Пол і Люсі Бернс, які зробили революцію в американському феміністичному русі у Вашингтоні, округ Колумбія, щоб надати жінкам право голосу.

Божественний порядок / The Divine Order

2017

Дія фільму відбувається у Швейцарії 1971 року. Нора, домогосподарка та мати двох синів, живе зі своєю родиною звичайним сільським життям. І вона ніяк не могла припускати, що через деякий час вона публічно боротиметься за право жінок голосувати.

Міс Репрезентація / Miss Representation

2011

Наприкінці списку фільмів про сильних жіночих персонажів у кінематографі,  Міс Репрезентація» Дженніфер Сібель Ньюсом є жахливим нагадуванням про реальний світ, у якому ми живемо. Через стількох років він усе ще, як не сумно, надто реальний.

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram