У Берліні з’явилася площа Одеси

У німецькій столиці Берліні з’явилася Одеська площа. Урочисте її відкриття відбулось за участю представників керівництва міста, української громади та посольства.

«Ми обрали Одесу з трьох причин: це — одне з ключових міст оборони України, її визвольної боротьби за незалежність, тому ще це стратегічно важливий порт, а також тому, що мало знайдеться міст настільки багатонаціональних, як Одеса», — заявив бургомістр берлінського району Ліхтенберг Міхаель Грунст.

Він згадав про суботній ракетний удар по місту Дніпро і наголосив, що атака на Україну є атакою на європейців і людські цінності. Натомість представник керівництва району Мартін Шефер повідомив, що лише в районі Ліхтенберг прихистили близько 5 тисяч українських біженців, і наголосив, що німці солідарні з Україною.

Своєю чергою радник-посланник посольства України в ФРН Максим Ємельянов подякував німецьким друзям і зауважив, що історія Одеси охоплює історію різних націй, мов, культур і релігій.

«Від самого початку історія Одеси тісно пов’язана з Німеччиною. Відкриття площі є важливим кроком нашого подальшого зближення», — сказав дипломат.

За його словами, на карті Одеси є чимало німецьких топонімів, а історію «чорноморських німців» ще належить дослідити. Водночас Одеса залишається найважливішим портом, який допомагає світу впоратися з продовольчою кризою.

«Хочу подякувати Німеччині за її фінансову участь в нашій ініціативі «Grain from Ukraine», — сказав Ємельянов.

Одеська площа розташована недалеко від Музею Карлсгорст, де 8 травня 1945 року підписано акт про капітуляцію нацистської Німеччини. У Берліні пам’ятають, що серед визволителів було багато українців. Водночас переконати чиновників написати на вказівнику слово «Одеса» з однією літерою С, як ця назва пишеться українською, було нелегко, але українській громаді зрештою це вдалося.

Ліхтенберг став першим серед 12 районів столиці ФРН, який назвав один зі своїх об’єктів на честь України. Влітку минулого року бургомістр Берліна виступила з ініціативою, аби кожен район зробив це.