У Франції дівчатам заборонили вдягати до школи мусульманську абаю

28.08.2023

У Франції заборонено ученицям носити одяг, який вказує на їхню релігійну приналежність.

Про це пише France24.

Зазначається, що державні школи Франції заборонили своїм ученицям приходити на заняття в абаї – довгій традиційній арабській жіночій сукні з рукавами, яку носять у громадських місцях. Нововведення набуде чинності 4 вересня, коли в країні розпочнеться новий навчальний рік.

Читайте також: У країнах Африки щороку помирають понад 44 тисячі жінок та дівчат: причини та статистика

У Франції з 2004 року діє закон, який забороняє вдягати до школи одяг чи символи, що вказують на релігійну приналежність учня чи учениці. Це стосується хрестів, єврейських кіп та мусульманських хусток.

Читайте також: Видання Forbes опублікувало статтю про переміщення 82-ї бригади: наслідки, заява Міноборони

«Коли ви заходите у клас, ви не повинні визначити релігію учнів, просто глянувши на них», — заявив міністр освіти Габріель Атталь, додавши, що відтепер абая також належатиме до забороненого одягу.

Читайте також: У Шотландії пінгвін став генерал-майором Королівської гвардії Норвегії: відео та фото

Атталь повідомляв про наміри заборонити мусульманську сукню у школах ще після призначення на посаду в липні цього року. А в листопаді 2022-го у Франції видавали нормативний документ, де зазначалося, що абаї й довгі спідниці можуть заборонити вдягати до школи, якщо їх носять «у спосіб, що явно вказує на релігійні переконання [учениці]».