У країнах Африки щороку помирають понад 44 тисячі жінок та дівчат: причини та статистика

21.08.2023

Унаслідок операції з жіночого обрізання у країнах Африки, де це дозволено, щорічно помирають понад 44 тисячі жінок і дівчат.

Про це йдеться у дослідженні, опублікованому у виданні Medical Express.

Це питання науковці досліджували у Беніні, Буркіна-Фасо, Камеруні, Чаді, Кот-д’Івуарі, Єгипті, Ефіопії, Гвінеї, Кенії, Малі, Нігері, Нігерії, Сенегалі, Сьєрра-Леоне та Танзанії.

Читайте також: На краю землі: Письменниця Оксана Куценко про карантин у Південній Африці

З’ясувалося, що обрізання є основною причиною смерті жінок, після чого йдуть кишкові інфекції, які виникають внаслідок споживання зараженої їжі чи води. Після обрізання жінки втрачають чутливість, операція часто призводить до депресії або посттравматичного розладу. Виникають і ускладнення: інфекції, незагойні рани, проблеми із сечовипусканням.

Читайте також: Потрібно 300 років, аби зникли дитячі шлюби — ЮНІСЕФ

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 2018 році загальна вартість лікування дівчат і жінок після обрізання становила 1,4 мільярда доларів США. Але досі не було систематичних доказів ролі каліцтва жіночих органів у глобальній смертності.

Додамо, що на цю тему можна подивитися драму «Квітка пустелі» (англ. Desert Flower) 2009 року.

Про що кіно?

Автобіографічна історія Варіс Дірі, яка показує її шлях від дівчинки-кочівниці із Сомалі до однієї з найпопулярніших моделей світу. Ще у дитинстві вона пройшла обов’язковий для культури Сомалі ритуал жіночого обрізання. У 13 років її хотіли віддати заміж за літнього чоловіка, тому дівчинка втекла. Вона стала першою жінкою, яка публічно засудила практику жіночого обрізання.

Приєднуйтесь до наших каналів TelegramInstagram та Facebook.