У  Франції триває боротьба за закріплення права на аборти в конституції

Національна асамблея Франції, нижня палата парламенту, підтримала пропозицію про закріплення права на аборт у конституції. Як  повідомляє BBC, депутати проголосували переважною більшістю за включення до конституції держави пункту, що гарантує «ефективність та рівний доступ до права на добровільне переривання вагітності». Поправку підтримали депутати і від правлячої партії Президента Франції Еммануеля Макрона.

Зміну ініціювала депутатка від лівих сил Матільда ​​Пано. Вона зазначила, що закріплення у Конституції Франції покликане захистити французів від «відкату», який зараз спостерігається у США та Польщі. Проте законопроєкт долає нелегкий шлях. Минулого місяця верхня палата французького парламенту, Сенат, відхилила аналогічну пропозицію.  Праві партії, які домінують, стверджують, що права на аборти у Франції не перебувають під загрозою. Вони наполягають, що будь-яка зміна до конституції має бути винесена на референдум.

Опитування громадської думки показують, що понад 80% французьких виборців підтримують цю ідею. Матільда Пано присвятила успішне голосування у Національній асамблеї Франції жінкам у США, Польщі та Угорщині.

Нагадаємо, її ініціатива щодо зміни Конституції Франції була викликана ухвалою Верховного суду США про припинення національної гарантії доступу до абортів, що скасувало знакове рішення 1973 року.