У Греції легалізують одностатеві шлюби

Це перша православна країна, що прийняла таке рішення

20.02.2024

Парламент країни ухвалив закон про легалізацію одностатевих шлюбів. Хоча Грецька православна церква виступає проти. Греція стала першою серед православних країн, яка схвалила таке рішення. Про це повідомляє Euronews.

Закон надає повні батьківські права одруженим одностатевим партнерам, що мають дітей. Проте ЛГБТ-парам не дозволять ставати батьками за допомогою сурогатних матерів. Цей варіант доступний лише жінкам, які не можуть мати дітей за станом здоровʼя.

Читайте також: В Естонії легалізували одностатеві шлюби: деталі

Уряд країни провів опитування, яке показало, що більшість греків підтримують легалізацію одностатевих шлюбів. Однак Грецька православна церква надіслала законодавцям листи із запереченнями, оскільки вона розглядає одностатеві шлюби як загрозу «традиційній» сім’ї. Крім того деякі релігійні групи виходили на протест проти нового закону.

«Християнський шлюб — це не проста угода про співжиття, а Святе Таїнство, через яке Божа благодать дарує співпричастя між чоловіком і жінкою з метою їхнього спільного шляху до богослов’я — і цей благословенний шлях стосується всіх пар з дітьми чи без них», — наголошували грецькі єпископи.

Тим часом премʼєр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс написав, що закон «відтворює сучасну Грецію – прогресивну й демократичну країну, пристрасно віддану європейським цінностям».

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram