У Каннах почався 77-й міжнародний кінофестиваль

Розповідаємо про головну подію Європи

15.05.2024

Сьогодні розпочав роботу один з найголовніших кінофестивалів світу – Каннський міжнародний кінофестиваль. Він триватиме до 25 травня.

Церемонія відкриття як і раніше відбудеться на сцені Великого театру Люм’єр, де зберуться члени міжнародного журі. Цьогоріч вперше в історії фестивалю його очолила жінка, американська режисерка Грета Гервіг. Разом з нею до складу увійшли актриси Єва Грін та Лілі Гладстоун, актори Омар Сі та П’єрфранческо Фавіно, режисери Хірокадзу Кореєда, Хуан Антоніо Байона і Надін Лабакі та сценаристка Ебру Джейлан.

До основної конкурсної програми увійшло 22 фільми. Серед них нові фільми Жака Од’є, Френсіса Форда Копполи, Мішеля Хазанавічуса, Йоргоса Лантімоса, Паоло Соррентіно та іших режисерів.Постер кінофестивалю

Від самого початку фестиваль зіштовхнувся із скандалами. По-перше, за лаштунками ходять розмови про масовий страйк працівників кіноіндустрії. Останнього разу це відбувалося ще 1968 року. А по-друге, назріває черговий скандал про сексуальні домагання. Акторка Жудіт Годреш зняла короткометражний фільм про харрасмент з боку режисерів, у якому фігурують імена десяти осіб.

Також виникла непроста ситуація з іранським режисером стрічки «Насіння священного інжиру». Мохаммад Расулоф за свої фільми був засуджений на батьківщині до 8 років в’язниці із штрафами та конфіскацією майна. Проте 52-річний автор встиг втекти до Європи і закликав колег привернути увагу до того, що відбувається в Ірані з кіномитцями

Український національний павільйон також розпочав свою роботу з 14 травня на кіноринку Marché du Film — Festival de Cannes. Він був створений задля сприяння розвитку та підтримки української кіноіндустрії.

Читайте також: Стали відомі номінанти кінопремії «Золота дзиґа-2024»

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram