У Китаї пропонують самотнім жінкам заморожувати яйцеклітини

Китай
02.03.2023

Оскільки народжуваність у Китаї падає, влада закликає самотніх жінок заморожувати яйцеклітини.

Про це пише Reuters.

Член вищого політичного консультативного органу Китаю заявила, що вона запропонує дозволити незаміжнім жінкам доступ до заморожування яйцеклітин як захід для збереження їхньої фертильності після того, як численість населення країни впала минулого року вперше за шість десятиліть.

Лу Веїн пропонує внести лікування безпліддя в державну систему медичного страхування на майбутній Народній політичній консультативній конференції Китаю (CPPCC), яка розпочнеться 4 березня.

Читайте також: росія викрала понад 6 тисяч українських дітей для «політичного перевиховання»

Натепер такі методи лікування безпліддя, як екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) і заморожування яйцеклітин, у Китаї заборонені для незаміжніх жінок.

Рекомендації Лу надходять у той момент, коли влада намагається підтримати низький рівень народжуваності за допомогою стимулів, серед яких розширення декретної відпустки, фінансові та податкові пільги на народження дітей, а також житлові субсидії.

Читайте також: В англійській школі дівчатам заборонили носити спідниці

Торік у Китаї зафіксували найнижчий рівень народжуваності в історії — 6,77 народження на 1000 осіб.

Деякі провінції вже внесли зміни до своїх правил, щоб підвищити народжуваність. Місто Цзилінь, яке має один із найнижчих показників народжуваності в країні, змінило свої правила у 2002 році, щоб дозволити самотнім жінкам доступ до ЕКЗ, але це не мало впливу на практику, яка все ще заборонена на національному рівні Національною комісією охорони здоров’я країни.

Читайте також: У Японії народжуваність впала до рекордно низького рівня: подробиці

Коли у дев’яти з 10 найбільш густонаселених країн спостерігається зниження народжуваності, у 2022 році коефіцієнт народжуваності в Китаї, який становив 1,18, був найнижчим і значно нижчим за стандарт ОЕСР для стабільного населення (2,1). Китай ще офіційно не опублікував свої дані про народжуваність за 2022 рік.

Демографічний спад у Китаї є результатом політики однієї дитини, яка була запроваджена з 1980 по 2015 рік, а також високої вартості освіти.