У Японії народжуваність упала до рекордно низького рівня: подробиці

Японія
02.03.2023

У Японії в 2022 році кількість народжених упала до чергового рекордно низького рівня. Влада країни б’є на сполох.

Про це повідомляє CNN із посиланням на Міністерство охорони здоров’я Японії.

Кількість народжених різко впала до ще одного рекордно низького рівня. Відповідно до статистичних даних, оприлюднених у вівторок Міністерством охорони здоров’я, у 2022 році у країні було зареєстровано 799 728 народжених, що є найнижчим показником за всю історію та вперше в історії опустилося нижче 800 000.

Читайте також: Продавала українок в сексуальне рабство: на Київщині затримали організаторку та її спільників

За останні 40 років це число скоротилося майже вдвічі. У 1982 році в Японії було зафіксовано понад 1,5 млн народжень. Японія також повідомила про рекордну кількість післявоєнних смертей минулого року — понад 1,58 млн.

Смертність перевищує народжуваність у Японії вже більше десяти років, створюючи зростаючу проблему для лідерів третьої за величиною економіки світу. Зараз вони стикаються зі збільшенням літнього населення, а також скороченням робочої сили для фінансування пенсій та охорони здоров’я, оскільки попит з боку старіючого населення різко зростає.

Читайте також: Відважна: в Україні запустили бізнес-акселератор для жінок, які хочуть відкрити свій бізнес

Населення Японії неухильно скорочувалося після економічного буму 1980-х років і, згідно з останніми урядовими даними, у 2021 році становило 125,5 мільйонів. Його коефіцієнт народжуваності 1,3 набагато нижчий від показника 2,1, необхідного для підтримки стабільного населення за відсутності імміграції.

Японія має одну з найвищих у світі тривалість життя. У 2020 році, згідно з урядовими даними, майже кожна 1500 людина в Японії була у віці 100 років і старше. Ці тривожні тенденції викликали попередження прем’єр-міністра Фуміо Кісіди в січні про те, що Японія «на межі неможливості підтримувати соціальні функції».

Читайте також: Ґвалтували та катували однокласника: на Запоріжжі засудили трьох неповнолітніх

«Думаючи про сталість та інклюзивність економіки та суспільства нашої країни, ми вважаємо підтримку виховання дітей нашою найважливішою політикою», — сказав він, додавши, що Японія «просто не може більше чекати» у вирішенні проблеми низької народжуваності.

У квітні буде створено нове державне агентство, яке зосередиться на цьому питанні, а прем’єр-міністр заявив у січні, що хоче, щоб уряд подвоїв свої витрати на програми, пов’язані з дітьми.

Читайте також: росія викрала понад 6 тисяч українських дітей для «політичного перевиховання»

Висока вартість життя в Японії, обмежений простір і відсутність підтримки догляду за дітьми в містах ускладнюють виховання дітей, тобто менше пар народжують дітей. Міські пари також часто знаходяться далеко від родини в інших регіонах, яка могла б допомогти з дітьми.

Згідно з дослідженням фінансової установи Jefferies, у 2022 році Японія була визнана одним із найдорожчих місць у світі для виховання дитини. І все ж економіка країни зупинилася з початку 1990-х років, що означає жахливо низькі зарплати та низьку висхідну мобільність.

Читайте також: Росія вбила в Україні майже 500 дітей: дані на 1 березня

Згідно з даними Міністерства охорони здоров’я, праці та соціального забезпечення за 2021 рік, середній реальний річний дохід сім’ї знизився з $50 600 у 1995 році до $43 300 у 2020 році.

Останніми роками також змінилося ставлення до шлюбу та створення сім’ї: під час пандемії все більше пар відкладають і те, і інше, а молоді люди відчувають усе більш песимістичний погляд на майбутнє.

Читайте також: Ґвалтували, катували та годували фекаліями: на Київщині затримали вітчима з матір’ю, які знущалися над трьома малолітніми дітьми

Це знайома історія в усій Східній Азії, де рівень народжуваності в Південній Кореї – і без того найнижчий у світі – знову впав минулого року внаслідок останньої невдачі в спробах країни збільшити скорочення населення.

Тим часом Китай все ближче до того, щоб офіційно поступитися Індії титулом найбільш густонаселеної країни світу після того, як її населення скоротилося в 2022 році вперше з 1960-х років.